Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néderlandisztika mesterképzés?

Néderlandisztika mesterképzés?

Figyelt kérdés

Megéri? Barátnőm (ez úgy értendő, hogy barátok vagyunk) most fogja befejezni az alapképzést és jelentkezni fog mesterszakra.

Én mindig azt hallom, hogy a BTK büfészak, de ő meg az elmúlt években is folyamatosan azt mondogatta, hogy jól el lehet vele helyezkedni multiknál, jó fizetésért.

Ez tényleg így van?



2019. dec. 21. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mi a pontos célja vele.


Ha csak multiknál akar a holland(+angol!) nyelvvel elhelyezkedni, ahhoz felesleges a néder mester.

Szoktak is SSC-k és call centerek az ELTE BTK-ra járni promózni. Nettó 250-280 szokott lenni és ez kezdő fizu.


Ha viszont komoly szakértője akar lenni a holland/flamand nyelvnek, kultúrának, nyelvészetnek, irodalomnak és Hollandia és Belgium történelmének, na akkor érdemes erre a mesterre menni. Innen ugye a PhD egyenes út.


Szóval röviden: multikhoz elég az alapszak is, fölösleges a mester, viszont a kutatói pályához elengedhetetlen.

2019. dec. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Elsonek teljesen igaza van :)


Nekem az ocsem skandis volt , sved volt a major es felvette minornak a finnt.


Egyszer kitoltotte a kerdoivet amirol fentebb is beszelt #1, aztan folyamat ozonlottek hozza a jobbnal jobb ajanlatok.

(Igaz vegul oda ment ahova az orosz kellett nagyon, a sved es a finn csak backup volt neki)

Ha jol emlekszem akkor 300-320 volt a kezdo fizetese (a ritka nyelv miatt.)

Es csak alapkepzest vegzett.



A csaladrol visszaterve ide, ha nem akar kutatni es tenylegesen komolyabban foglalkozni a Hollanddal en nem ajanlanam azt a + 2-3 evet.

2019. dec. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Végzős vagyok néderlandisztika alapképzésen, és szerintem semmiképp nem éri meg a mesterképzés. A BA ad már egy stabil nyelvtudást, és ha valaki nem akar a mester után még tovább tanulni, akkor nem érdemes még azt a két évet is rááldozni. Jobb ötlet a tolmács-fordító mesterképzés, az legalább valami kézzelfogható végzettséget ad.
2019. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Vannak emberek, akik szeretik, amit tanulnak, plusz ki akarják tolni a gondatlan éveket...Az egy dolog, hogy a multi sokat fizet, de mégis ki álmodik ilyen típusú munkáról? Akkor már tényleg inkább tolmács, az egy fokkal interaktívabb.
2019. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Munka és elhelyezkedés szempontjából nem szükséges a mester, de ha az embert érdekli és szereti, akkor pedig nyugodtan el lehet végezni azt is és veszíteni nem veszít vele. Én pl. anglisztika mestert csinálok, úgy, hogy már a BA-ra felvételizve is volt felsőfokú nyelvvizsgám, de egyszerűen érdekel és nagyon sok mindent tanultam már eddig is, csomó érdekes tárgyam is van még hátra, tanulhattam külföldön, részt vettem csomó érdekes előadáson is az egyetemen stb., szóval nekem emiatt megéri. Holott elmehettem volna dolgozni, vagy mehettem volna más szakra is, más nyelveket is beszélek, de engem alapvetően ez érdekelt és ezt szerettem volna tanulni.
2019. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!