Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételizés egyetemre?...

Újrafelvételizés egyetemre? (tanárképzés)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeptemberben kezdtem az egyetemet, viszont gondolkodom azon, hogy átmennék inkább az egyetem tanárképzőjébe. Az átjelentkezésről érdeklődtem már, de azt mondták, nincs sok esély, hogy átvesznek, szóval az újrafelvételizés az egyetelen megoldás. Ez hogyan műkődik? Ha február 15-ig beadom a jelentkezésemet, attól még a második félévemet el kezdhetem a jelenlegi szakomon? És ha esetleg felvesznek a szeptemberben induló tanári képzésre, akkor automatikusan megszűnik a tanulói jogviszonyom a jelenlegi szakomon? Vagy ki kell iratkozni? És ha felvesznek tanárira, de mégsem akarok odamenni és be sem iratkozom, akkor maradhatok a jelenlegi szakomon? Illetve, ha 2 állami félévet már "felhasználtam", akkor mennyi állami félévem marad tanárképzésén? Így már csak 10 féléves képzésre jelentkezhetek, ha államilag finanszírozottra szeretnék menni? Annak már utána néztem, hogy elég sok olyan órát már teljesítettem ebben a félévben, ami a tanárképzésben is kötelező. A kreditelismeréssel esetleg van lehetőségem csökkenteni a félévek számát? A kreditelismertetést mikor és hogyan kell kérvényezni?

Tudom, nagyon sok kérdésem van, már érdeklődtem személyesen is, de nem igazán voltak segítőkészek... Nagyon megköszönönném, ha valaki segítene egy kicsit. Köszönöm!


2019. dec. 27. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy? A tanári sok év.
2019. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell felvetelizned, ahogy tavaly is tetted.(Vagyis idén.)

Nyugodtan elkezdheted a második félevedet, sőt ha belefér(bár valószínűleg nem fog), csinálhatod a tanárival együtt a mostani szakodat. Ha nem akarod, akkor most vagy a második félévedben ki kell iratkoznod a jelenlegi helyedről. A 12 állami félévből lejönnek a most elhasználtak, ha megcsúszol a tanárival/eleve tovább tartana 10-11 félévnél, akkor az utolsó féléveket ki kell fizetned majd. Ha felvesznek de mégse mész oda, nem történik semmi, marad minden a régiben.

Kreditelismeréssel ha a félévek számát nem is, a tantárgyakét esetleg csökkentheted, ezt a kérelmet majd akkor tudod beadni, ha felvettek tanárira. A tárgyak tematikájának kb 75-80%ban egyeznie kell, hogy elfogadhassák.

2019. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Osztatlan képzésnél egyébként nem 14 államilag támogatott félév van? Most olvastam. [link] És akkor így maradna még 12 félévem, ami pont elég lenne, ha nem csúszok.

Vagy én értelmezem rosszul?

2019. dec. 27. 20:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Első: Persze soknak tűnik a 6 éves osztatlan képzés. De ha belegondolsz, hogy más szakokkal kapcsolatban az alap és a mesterképzés is együtt minimum 5 év, plusz ha utána még szakosodni is szeretnék az +1-2 év. Ráadásul a jelenlegi szakommal nincs is fix elhelyezkedés. Míg tanárként (bár tudom, hogy siralmas a helyzet a közoktatásban) mégis csak tudnék találni munkát. Valahogy biztosabbnak érezném a jövőmet, ha valami olyat tanulnék, amivel majd munkát is tudok találni, és talán tanárokra (nem feltétlenül csak a közoktatásban) mindig szükség lesz.
2019. dec. 27. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakon tanulsz most? Miről szeretnél tanárira váltani? Nem biztos, hogy olyan rossz a mostani szakod, lehet csak az aggodalom beszél belőled.
2019. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!