Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha egyetemen megbukok...

Mi van, ha egyetemen megbukok egy vizsgán?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy nyomorult tantárgyból vizsgám és hiába csináltam egész nap gyakorló feladatokat, egyszerűen képtelen vagyok felfogni bármit is belőle...Délelőtt át akartam rakni máskorra, de nem lehetett, ugyanis mint kiderült, csak előtte 24 órával lehet átrakosgatni és amikor én próbáltam máskorra felvenni a vizsgát, akkor telt le kb. fél órája az a bizonyos 24 óra -.-

Szóval holnap elmegyek megbukni. Ilyenkor mi történik? Azt tudom, hogy ha nemes egyszerűséggel nem jelenek meg, akkor fizetnem kell pár ezer ft-ot, de ha elmegyek, csak épp nem lesz meg a 2-es sem, kell valamit fizetnem? Illetve felvehetem a pár nappal később lévő következő vizsgát?


2020. jan. 2. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felveszel egy következő alkalmat.
2020. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz fel következő vizsgát, ezeknek a lehetőségeknek a száma iskolánként változó. De a tanulmányi és vizsgaszabályzatban megtalálod.

Nálunk például egy tárgyból hatszor lehet összesen vizsgázni, egy vizsgaidőszakban legfeljebb háromszor.

A sikertelen vizsga után egy javítóvizsga ingyenes, a többiért már fizetni kell.

Akkor vehetjük fel a következő vizsgaidőpontot, ha már be van írva az elégtelen, addig a rendszer nem engedi.

2020. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2020. jan. 3. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!