Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a felsőoktat...

Mi a véleményetek a felsőoktatási szakképzésről?

Figyelt kérdés
2012-ben érettségiztem, nem lett túl fényes, elvégeztem egy technikus képzést, azóta dolgozom. Az a helyzet, hogy meguntam ezt, belefásultam, új emberekkel nem találkozom, csak telnek a szürke hétköznapok. Ha jelentkeznék egy ilyen képzésre, nappali szakon, akkor ugye ott lenne szakmai gyakorlat is? Ott már lenne rá esély, hogy el is tudok utána helyezkedni nem? Kettővel szemezek, vagy gazdálkodási és menedzsment, vagy kereskedelem és marketing, szerintetek jó ötlet?
2020. jan. 3. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A FOSZK egy középfokú végzettséget adó képzés, amivel a munkaerőpiacon nem fogsz milliókat keresni. A helyedben inkább a felsőoktatásba jelentkeznék úgy, hogy újraérettségizel.
2020. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan végeznek ilyen szakokon bsc képzéseken és neked velük kellene versenyezni alacsonyabb papírral. Maximum akkor lenne esélyed ha jóval kevesebbért vállalnád az állást. Én azt mondom, hogy a 2 éves foszk képzés helyett végez el egy bsc szakot. Egy évvel több ugyan de többre mész vele.
2020. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ahhoz sajnos újra kellene érettségiznem, vagyis csak a matematika lett nagyon rossz, 37%. Ha abból tudnék csinálni egy emelt 75%-ot, meg is lenne az egy emelt és a pontjaimat is megnyomná. Mert kiszámoltam úgy is, 325 pontot írt rá, így meg azt írja, nem érem el a minimumot.
2020. jan. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!