Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előadásból lesz kollokviumom,...

Előadásból lesz kollokviumom, tudom hülye kérdés, de ilyenkor ha írásbeli vizsgám van akkor nem kérhetem, hogy szóban felelhessek?

Figyelt kérdés
Előadásom van az adott tárgyból és nincs gyakorlati tantárgyam belőle. Más tárgyból, ami hasonlóan van nem kell számolási és gyakorlati dolgokat tudni, de ezen a vizsgán szinte csak számolási feladat van, hiába előadás és kollokvium. Más szakon, akik ugyanezt a tantárgyat tanulják tételeket húzva felelhetnek, de mi nem, nekünk majdnem az egész számolási feladatokból áll. Igyekszem, hogy menjen, nem azért írok, még mielőtt mindenki nekem támadna, de a bukási arány 95%volt a tavalyi évfolyamban és a fél év helyett 1 hónapig tartottak az előadások, úgy hogy eléggé izgulok emiatt, és számomra könnyebb lenne x tételt megtanulni ebből, ami közvetlenül nem is tartozik a szakomhoz tárgyból. Csak a lehetőség érdekelne, hogy valaki kért-e már ilyet vagy egyáltalán lehetséges-e?

2020. jan. 3. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Hogyne kérjed. Ha meg már úgyis írsz a tanárnak írd le neki, hogy mikorra írja ki a vizsgát, és miket kérdezzen.
2020. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérni kérheted, de valószínűleg nem fog beleegyezni az oktató, sőt... Bukási arány 95%? Akkor kösd fel a gatyát.
2020. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Szabad kérned, de nem lesz eredménye. Olvasd el a TVSz vonatkozó részeit.
2020. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kívánságműsor...úgy kell teljesítened a tárgyat ahogy az oktató kéri. Ezzel nem lehet mit csinálni...
2020. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+ ez kivételezésnek számítana a többi hallgatóra nézve...
2020. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért írtam, hogy netán ha lenne ilyen lehetőség, akkor tudjak róla, hiszen nem vagyok a magam ellensége, nem azért írtam mert ne készülnék, sőt egésznapokat ezzel töltök, csak sajnos nem a legegyszerűbb tantárgy. Másrészt az egész csoportunk természetesen így gondolja, ahogy én, nem akarnék senki ellen se olyan előnyt szerezni, amivel másnak ártanék, pláne nem a csoporttársaimmal, akikkel együtt szenvedek a vizsga miatt. És szerintem már az is egyszintig kivételezés, hogy más szakon, akik ugyanezt a tantárgyat tanulják, sőt ugyanazon az órán ültek, mint én/mi, ugyanazt tanulták, mégis elég nekik tizenpár tételt megtanulva felelniük, holott az ő szakukhoz jobban kötődik a tantárgy. Szerintem már ez se igazságos teljesen.

Aki normális és nem támadó választ írt, annak köszönöm a válaszát!

2020. jan. 3. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: ilyen akkor szokott lenni, ha azoknak, akiknek a szakjukhoz jobban kötődik, vannak olyan tárgyak külön, ahol a számításokat kérik számon.
2020. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mi ez a tárgy amugy ha megkerdezhetem?
2020. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de tényleg h*lye kérdés. Már egyetemista vagy, tudhatnád, hogy ez nem kívánságműsor - illetve néha igen, megválaszthatod, hogy írásbelizni vagy szóbelizni akarsz-e, de ez olyan ritka, mint a fehér holló, és akkor erről a félév elején tájékoztatnak.

Mintha egy általános iskolás érdeklődne az egyetemi életről...

2020. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel egyetemista vagyok épp ezért tudom, hogy a tanáraim 90%a megkérdezte tőlünk, hogy írásban, vagy szóban szeretnénk vizsgázni, mivel alig vagyunk ezen a szakon, ezért megtehetik, (az emberek többsége jelentkezni se mer erre szakra, amit direkt nem említek, mert a kevés ember miatt ha valamelyik tanár olvasná nem akarok egyikünknek sem problémát okozni) emiatt gondoltam hátha lehet ezt kérvényezni. Szerintem akkor lennék "hülye" ha még csak fel se merülne bennem ez, hogy megoldást keressek, és szerintem az az abszolút 0 agyilag, aki azt hiszi a gyakori kérdéseken nem lehet bármiféle kérdést feltenni, azon az oldalon, ami erre van kitalálva, szóval szerintem nincs itt "hülye" kérdés. Gondoltam nem lehetséges, de ha mégis volt valakivel hasonló, az tudna segíteni, de már csak azért is megérte, hogy biztos legyek benne, hogy nincs ilyen.

De közlöm mindenkivel aki aggódott az agyi kapacitásomért, hogy sikerült nekem egyedül, 4es lett. 🙂

2020. jan. 8. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!