Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lenne számomra ideálisa...

Melyik lenne számomra ideálisabb: gazdálkodás és menedzsment vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Terveim szerint a Corvinuson tanulok tovább jövőre, mindössze az nem világos, hogy a két említett alapszak közül melyiket jelöljem meg első helyen. A döntő körülmények, hogy melyik ad általánosabb közgazdasági tudást, tágabb elhelyezkedési lehetőséget (a munka fajtái terén) és áll közelebb a közszférához.

2020. jan. 4. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb ugyan azok lesznek a lehetosegeid. Mintha NGn tobb nyelvvizsgat varnanak el (2) a diplomahoz. Illetve regebben magasabb volt az NG ponthatar, lehet kicsit valogatottabbak a csoporttarsak. NG-n persze lesz par nemzetkozileg orientald targyad, pl kulgazdasagtan, nemzetkozi logisztika stb
2020. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg nem elhanyagolható érvek mellette, köszi. Egyébként máig nagyobb a pontszáma.
2020. jan. 5. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy néztem a Corvinus idén már csak angol nyelven indít nemzetközi gazdálkodás szakot.
2020. jan. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!:) én ng-n tanulok angolul, és valóban már csak angolul indul jövőre ez a szak. Az alapozó tárgyak ugyanazok (nyilván), viszont szerintem utána a gazdmen az kicsit közgázosabb, számolósabb irányba megy el, míg az ng pedig inkább a szociális dolgokra fekteti a hnagsúlyt. Különben fent van mindkét szak mintatanterve az oldalon, ha átbigarászod, rájössz melyiket tanulnád szívesebben. Szerintem a gazdmen különben erősebb alapot ad a közgazdaságtannal kapcsolatban.

És valóban gazdmenesek jóval többen vannak, mint mi, mi kb. 50-en vagyunk (magyarok, van még kb. 20 külföldi) a szakon, tehát tényleg elég válogatott társaság, és ez mindenképp jó, mindenki ismer mindenkit, segítjük egymást, motiváljuk egymást, mindenkiben ráadásul megvan a businessman/woman véna (kivéve bennem:D), tehát már csak a közösség is elképesztő jó alapot ad.

2020. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!