Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kereskedelem és marketing...

A kereskedelem és marketing vagy a gazdálkodási és menedzsment szak a matekosabb?

Figyelt kérdés

2020. jan. 6. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Egyik se matekos. Minimális matek van csak mindkettőn.
2020. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Egyetemtől függ. Érdemes mintatantervet nézni. Szegeden például mindkettőn ugyanannyi matek van, mert az eleje mindkét szaknak ugyanaz. Általában kalkulust (analízist), lineáris algebrát és valószínűségszámítást szoktak tartani (nemzetközileg is úgy tudom, hogy ezek az alap közgazdász matek témakörök). Mindhárom megoldható, ha begyakorlod a feladatokat. Nem mindenkinek szokott elsőre sikerülni átmenni.
2020. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
23%

Szerintem ha ennyire félsz a matektól akkor nem érdemes reál szakra menni.

Én jelenleg kereskedelem és marketinget tanulok, két erősen matekos órám van, a matematika I. (Régebbi nevén analízis) és mikroökonómia. Ha jól tudom, GM-nél is ugyan ez a helyzet.

A lényeg, hogy ezeken a szakokon mindenképp meg kell tanulnod a deriválást meg az ilyeneket, mert nem csak matekvizsgára kell.

2020. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3, Nem ezért tettem fel a kérdést, érdeklődtem csak. Nem a matek mennyisége alapján fogok szakot választani.

Ha nem is menne a matek, nem az alapján választanék, hogy hol nincs matek.

2020. jan. 7. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetemfüggő. BGE-n például a pszk-n van a gazdmen, a kermark pedig a KVIK-en, tehát teljesen más a matek nehézsége.
2020. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ELTE-s gazdmenes vagyok. Nálunk ugyanannyi matek van kb mindkettőben. Nem érdemes ennyire félni ettől vagy azt választani ami "kevésbé matekos". Jó gazdasági képzésen nem fogod tudni kikerülni a matekot úgysem.
2020. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!