Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi - Ha most csinálok...

Érettségi - Ha most csinálok tavasszal ágazati informatikából egy közepet de már van emeltem közismeretiből, akkor is jár a plusz pont?

Figyelt kérdés

2020. jan. 8. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne járna? Benne lesz a bizonyítványban. Két külön vizsgatárgy.
2020. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert 5 érettségi tárgyam lesz; ágazati informatika, matek, magyar, történelem és angol - ezek lesznek benne és én úgy tudom, hogy csak az egyetem által kijelölt 2 tantárgy számít(jelen esetben nálam a matek és az ágazati informatika - tehát a közismeretit nem kéne bele vegyék, vagy mégis?)
2020. jan. 9. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat vizsgatárgyad lesz, beleértve az előrehozott közismereti informatikát. Az most már akkor is benne lesz a bizonyítványodban, ha sírva könyörögsz, hogy ne.
2020. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem már a kérdést. Hát ha az egyetem nem fogadja el a közismeretit, akkor nem jár érte pont. De a bizonyítványodban akkor is benne lesz, teljesítetted vele a követelményt, hogy legyen egy emelted, ami minden egyetemre kell. Tehát csak ezért már nem kell emeltre jelentkezni másból. Ennek a felvin tudsz pontosan utánanézni.
2020. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egyetem elfogadná a közismeretit, viszont helyette az ágazati lesz, de ha így is megkapom az 50 pontot, akkor az úgy nagyon jó

Köszönöm a válaszokat, ment a +

2020. jan. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!