Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha már nincs több...

Mit tegyek ha már nincs több lehetőségem vizsgázni?

Figyelt kérdés
3 Tárggyal csúsztam meg diploma előtt az egyikből 6 vizsga alkalmat használtam fel és ez a 3. felvételem is. A tanár a nem ad plusz lehetőséget szóval ennek most vége. Újra felvételizni nincs lehetőségem mivel ez a képzés teljesen megszűnt GVA-n voltam de már csak VA van és nem is indított az egyetemünk ilyen képzést. Több kérdés is van a fejemben. Mit tegyek most? Az egyik opcióm, hogy felvételizek egy másik egyetemre egy másik szakra. Viszont nem egészen értem az államilag támogatott félévek ilyenkor, hogyan vannak. Tehát itt 6 aktív fél évem volt. Akkor mennyi van még hátra ha másik képzést kezdek? Nem tudom mennyi kreditet fogadnak majd el. MI van ha nem folytatom a tanulmányaimat? Mennyi pénzt kell visszafizetnem? Kell pénzt vissza fizetnem vagy elég 6 félévet magyar munka viszonnyal töltenem és nem lesz adósságom?

2020. jan. 9. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
6 államilag támogatott féléved marad. Ha nem folytatod, ledolgozhatod.
2020. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hova jársz, de Nézz utána a méltányossági kérelemnek. Nálunk a BME-n ilyen esetben fel lehetett használni, és meg is adták az engedélyt, úgy tudom.
2020. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos semmilyen kérvénnyel nem lehet hetedik vizsgaalkalmat felvenni, a neptun rendszere nem engedi (ha esetleg mást használtok, az sem). Viszont már nincs a maximum három felvételes szabály, bár a te helyzetedben ez mindegy.


Ha folytatni akarod a tanulmányaidat, akkor viszonylag könnyen megteheted. Azt kell csinálni, hogy jelentkezel máshova ugyanerre a szakra, a már teljesített tárgyaidat pedig egyesével akkreditáltatod. 90% hogy el fogják fogadni. Nagy meló végigjárni minden tanárt és számos tanszéket, intézetet, de ez az egyetlen módja.


Ha otthagyod a képzést, akkor n-1 félévet kell visszafizetned, ahol n a felhasznált félévek száma. A te esetedben tehát 5 félévet kellene kifizetni. Ez egy évvel a tanulmányaid befejezése után lesz aktuális, tehát ennyi időd van, hogy ismét hallgatói jogviszonyt létesíts valahol máshol (az mindegy hogy milyen szakon).Ebben az esetben nem kell fizetned, kivéve persze ha majd az új helyről is kibuksz.


Összes valaha folytatott felsőoktatási tanulmányaidra 12 állami féléved van. Ebből az állam n+2 félévet finanszíroz alapképzésben, ahol n a képzési idő. Tehát 7 féléves képzésre 9 állami félévet használhatsz el a 12-ből.


Az hogy mennyi pénzt kell visszafizetned attól függ, hogy mennyibe került nálad egy félév. Azt kell megszorozni hattal. Ennyire azért ne legyél életképtelen...

2020. jan. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

“Sajnos semmilyen kérvénnyel nem lehet hetedik vizsgaalkalmat felvenni, a neptun rendszere nem engedi (ha esetleg mást használtok, az sem).”


Nem véletlenül írtam a méltányossági kérelmet, mert én már hallottam olyan esetről, mint a kérdezőé.

2020. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Hiába pontozol le, nem fogják megadni méltonyossági kérelemmel sem. Ha valaki ezt mesélte, az hazudott.
2020. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk már a 6. alkalmat is kérvényezni kellett. Van egy rektorid meg egy dékáni méltányossagid is.

Vallásos egyetmeken inkább meg szokták adni. Máshol kevésbé.

Ha van még kiírt vizsgaalkalom és elfogadják akkor lehet. Ha nincs akkor 4. Targyfelvételre tudsz méltányosságit kérni, ami a te esetben a tanárral és TOval történő egyeztetés után egy vizsgakurzus formályaban kivitelezhető. Ha a tanár jófej.


A TOs néni a barátod. Lévén karfüggő a hajlandóság ő tud neked igazán tippeket adni a lehetőségekről.


A másik hogy másik egyetemre átmész és a legalább 3as jegyre vizsgázott tárgyaidat el szokták fogadni. De azért felvételi előtt ennek is biztosan járj utána az adott helyi TOn es a tanároknál.

2020. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!