Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Corvinus...

Mi a véleményetek a Corvinus turizmus-vendéglátás szakáról?

Figyelt kérdés

Eddig egyértelműnek tartottam, hogy oda adom be a jelentkezésemet, de mostanában sok negatívumot hallottam, amitől kicsit elbizonytalanodtam. Ezért lenne pár kérdésem a hallgatókhoz.


1. Mennyire lehet elhelyezkedni a diplomával?


2. Igaz, hogy nagyrészt csak beképzelt sznobok járnak oda?


3. Milyen a közösség?


4. Igaz, hogy szinte semmit sem tanítanak, ami alkalmazható lenne a "való világban"?



2020. jan. 11. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

1. Mennyire lehet elhelyezkedni a diplomával?


Teljesen jól. Az idegenforgalom fontos ágazat Magyarországon; külföldön is simán találsz vele munkát, hiszen rengeteg a szálloda. De bankot robbantani nem ezzel fogsz. Viszont láttam már ilyen diplomást vezető multinál stratégiai osztályon.


2. Igaz, hogy nagyrészt csak beképzelt sznobok járnak oda?


Nem igaz, de az viszont igen, hogy a Corvinuson feltűnően sok a beképzelt majom. Ha ez nem tetszik, menj a BGE-re.


3. Milyen a közösség?


Minden egyetemen találsz közösséget. Olyan lesz, mint amilyet szervezel magad köré.


4. Igaz, hogy szinte semmit sem tanítanak, ami alkalmazható lenne a "való világban"?


Baromság. Szükség van arra, amit itt tanítanak. Viszont az igaz, hogy fontos elmenni gyakornoknak már a második évtől legkésőbb.

2020. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Nemtudom

2. Teljes mértékben

3. Rajtad múlik

4. Ezt az összes egyetemi szakra el lehet mondani, mert ugyanúgy tanul nem odaillőt a jogász és a mérnök is.


Egy őszi szünet lenne csak...

2020. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én az említett szakra járok, harmadik évemet járom itt.

Röviden a válaszok a kérdéseidre:


1. Na ezt még én sem tudom. Érdemes valóban viszont elmenni 2.tanévben, 4.félévtől gyakornoknak valamilyen céghez, mert sokat javíthat a munkaerőpiaci helyzeteden és nem utolsó sorban x év gyakorlattal a hátad mögött lehetsz, amikor megkapod a diplomád. Én is így tettem egyébként, sőt én első tanév után nyártól dolgozom gyakornokként (2 helyen voltam eddig, vagyis a 2. helyen még mindig ott vagyok:))


2. és egyben 3. is: Én ezzel, hogy nagyrészt sznobok járnak oda, nagyon nem értek egyet. Ugyanezt hallottam, de például a mi szakunk és évfolyamunk tele van rendes, aranyos és jófej emberekkel! Nagyon pozitívan csalódtam, továbbá rengeteg hallgatói szervezet van itt, amik tökéletes bázist adhatnak a közösségi és akár szakmai életedhez is :) Nyilván vannak amúgy sznobok, mint mindenhol, de én, őszintén, alig futottam bele ilyenbe eddig.


4. Ezzel jobban egyetértek már. Sajnos az egyetemek itthon nem a gyakorlatorientáltságról híresek, és arról sem, hogy csak és kizárólag hasznos dolgokat tanulsz az egyetemen. Első 3 félév ugyanaz mindenkinek szinte, 4.félévtől jönnek be jobban a szakmai tárgyak, amik egész érdekesek és 1-2-től eltekintve van, aminek hasznát vettem már. Itt azonban visszatérnék az első pontra, hogyha látni akarod, mi megy a való világban és mi szükséges ott, akkor mindenképpen érdemes kipróbálni 1-2 gyakornoki pozit.


Remélem tudtam segíteni, ha valami nem tiszta, írj itt vagy üzenetben is nyugodtan. :)

2020. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!