Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Miskolci Egyetem...

Milyen a Miskolci Egyetem jogi karának a színvonala?

Figyelt kérdés

Nyilván a Miskolci Egyetemről senkinek nem a világhírű jogászképzés jut eszébe de meglepően sok helyről (nem csak miskolci egyetemistáktól) hallottam azt, hogy Magyarországon bőven az élmezőnyben van jogászképzés szempontjából, sőt még azt is, hogy az ELTE után a 2. legjobb a miskolci jogi kar. Annyit biztosan meg lehet mondani, hogy oktatói kiválóság alapján az élen jár de hát ez nem feltétlenül jelent sok mindent.

Szóval egy kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, ha valaki/valakik meg tudnák ezt erősíteni vagy cáfolni azt nagyra értékelném.



2020. jan. 13. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Vidéki egyetemek közül Pécsen és Szegeden a legerősebb a jog.
2020. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Miskolcra jártam igaz már 1999ben végeztem. Akkor nem igazán volt különbség a jogi karok között, habár pesten mindig nagyobb esely volt a kapcsolati tőke kiepitesere. A szegedi és a pecsi jogi egyetem is kiváló. Amikor én jártam akkor eléggé színvonalas volt az oktatas számos alkotmanybíró,ügyvéd ügyész és jogtudos oktatott és eléggé komoly volt a képzés. Sajnos 2013ban amikor atalakitottak a felvételi rendszert kialakult ez a téves nézet, hogy csak Pestre érdemes menni, ami a későbbi munkahely megszerzése miatt igaz is. Azonban ha erős alapojat akarsz dzerezni, akkor a videki jogi karok semmivel sem rosszabbak. Illetve ettől az évtől módosítottak a felveteli rendszert és mindegyik jogi kar 80 állami helyet kap valószínűleg azért, hogy a videki képzés is népszerű legyen. Összefoglalva neked kell mérlegelned, hogy mi a legfontosabb a számodra. Nekem semmilyen hátrányom nem volt Miskolc miatt, erős jogi egyetem volt és pesten szerintem ma is elismert a jogászok között.
2020. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt valamivel alá tudod támasztani? Akár személyes élménnyel vagy vmi statisztikával?

Mert így nem igazán vagyunk előrébb.

2020. jan. 13. 16:59
 4/9 A kérdező kommentje:

2.nak köszönöm

Azért kérdeztem mert miskolci vagyok és Pesten szeretnék majd dolgozni de még most nem engedhetem meg magamnak, hogy oda járjak egyetemre.

2020. jan. 13. 17:01
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ismerősömék pestiek, a nővére nem jutott be anno (~2005-ben) egyik pesti jogi egyetemre sem,csak Miskolcra. A végzés után gyakorlatilag azonnal kapott munkát Pesten, ráadásul pont olyat, amilyenre hallgatóként vágyott. És protekció nélkül, még mielőtt valaki azt mondaná, ő az egyetlen diplomás a családjukban.
2020. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó Miskolc.
2020. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Hát igen, valószínűleg nem Miskolcróp fogsz bekerülni az ENSZ-be, de arra mindenképpen jó, hogy megtanulja az alapokat és munkád legyen az egyetem után. Manapság az, hogy az ember hol végez Magyarországon Jogi karon, nem igazán számít, a kapcsolati tőke fontosabb. Habár az embernek a Miskolc név hallatán nem feltétlen pozitív dolgok jutnak az eszébre, az egyetemnek nagyon presztízse nincs. Se itthon, se külföldön. Ha később nemzetközi karriert szeretnél, aka. dolgozni nagy nemzetközi szervezeteknek akkor egy miskolci diploma lehet kevés. Ezek fényében mérlegelj és dönts.
2020. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Miskolci Egyetem jogi kara több mint elég, ha nemzetközi szervezeteknél akarnál dolgozni, ami egy jogásznak azért nem nagy karrier...Aki jogot végzett tudja, hogy mindegyik hazai egyetem csak alap. Hogy mire jutsz vele számos dologtól függ.


Az előző válasza a miskolci jogi kar presztízséről nagy tudatlanságra enged következtetni, mert hazai viszonylatban elég jó a reputációja a miskolci jogi karnak.


Nemzetközi viszonylatban szinte nincs olyan hazai egyetem,amelynek bármely kara a világ élvonalába tartozna. Nem is ismert egyik sem, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne innen is nemzetközi karriert csinálni.

2020. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 válaszával tökéletesen egyetértek.
2020. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!