Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak "kell egy diploma",...

Ha csak "kell egy diploma", akkor milyen képzésre jelentkezzek? Levelezősként főleg.

Figyelt kérdés

Korábban jártam egyetemre(jog), de kiábrándultam a felsőoktatásból.

Azt látom, hogy a szomszédaim, meg szűkebb ismerőseim (eldugott faluról beszélünk) megcsináltam 1 éves valamilyen OKJ-t és az egyikük külföldön kb milliókat keres (igaz, neki a hobbija is, szenvedélye a szakmája) másik társaság meg itthon gyárban 250et megkeres.

Szóval semmi értelmét nem látom az egyetemnek, pedig sokszor 4-5 évekig valaki vért izzad és kap 120-130-at.


Csak annyi hogy bizonyos helyzetekben "jó ha van".

De mit tanuljak?


Jog, gazdasági szakok, társadalomtudomány nem játszik.


2020. jan. 14. 17:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
megcsinálták*
2020. jan. 14. 17:46
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Mindenképpen olyat válassz ami érdekel,ellenkező esetben nem lesz sétagalopp. Menj fel felvi.hu-ra,böngészd végig a szakok listáját,és azokról kérdezz inkább amik egyáltalán szóba jöhetnek.

(Miért nem tanulsz amúgy egy jó szakmát?)

2020. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Több éve nézegettem már az bűvös felvi.hu-t.

Semelyik szak nem fog meg.

2020. jan. 14. 18:00
 4/14 A kérdező kommentje:

nem "teccik" alapon akarok én már választani.

Hanem ami hasznosítható, és ér valamit.

Tudom, ezek elsősorban a gazdasági szakok lennének, de oda meg bevallom, kevés vagyok.


Szakma terén meg még ennyire nincs elképzelésem.

2020. jan. 14. 18:01
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Közössegszervezo
2020. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Pont ezt akartam írni, mint az előző.


A közösségszervező és az informatikus könyvtáros alapszakok illenének a leírtak alapján a kérdezőhöz.

2020. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Más tipp?
2020. jan. 14. 19:00
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Én is a közösségszervezőt javaslom, egy jó barátom református közösségszervezőnek tanul levelezőn és nem nagyon csinálnak semmit, ezt ő maga elmondta.

Nyelvekhez mennyire értesz? Angol/német érdekel, megy valamennyire?

2020. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

A kérdező jól akar keresni, miért javasoltok neki ilyen szakokat?


Én mindenképp a gazdasági szakot javaslom. Nem olyan nehéz pl. egy nemzetközi gazdálkodás. De van sok más is. Viszont a lényeg, hogy kezdehtnél FOSZK-on (felsőoktatási szakképzés). Ez 2 éves és teljes kreitértékkel beszámítható az azonos nevű BA szakra, tehát ott be tudod fejezni, ha ráhúzol 1 évet (még van egy extra félév szakmai gyak is, de azért már jár fizetés). Azért javaslom a FOSZK-ot egyébként, mert gyakorlatiasabb mint a BA és egyáltalán nem jársz rosszul vele.

2020. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó válaszoló..


"A kérdező jól akar keresni, miért javasoltok neki ilyen szakokat?


Én mindenképp a gazdasági szakot javaslom."


Te meg miért javasolsz baromságot, amikor a kérdező külön kikötötte a kérdése legalján, hogy gazdasági szakok nem játszanak?

Na meg még fhäszságot is akartál reklámozni. A FOSZK-kal nem tud elhelyezkedni diplomás állásban, amíg BA-val pedig igen.


(Megyjegyzem, se a BA, se a FOSZK nem gyakorlatias. Ez csak duma, amivel az egyetemek hallgatókat akarnak behúzni. Max a duális képzés vagy a BProf a gyakorlatias képzés.)

2020. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!