Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ősztől nagy valószínűséggel a...

Ősztől nagy valószínűséggel a Pannon egyetem biomérnök szakára fogok járni, vélemények a szakról, az oktatásról és a közösségről?

Figyelt kérdés
de szívesen veszek minden egyébről infót:)
2010. júl. 21. 21:06
 1/2 Silber ***** válasza:
100%
Biomérnökök nincsenek túl sokan, így az oktatásuk később egész családias méreteket képesek ölteni. Az első évben alapozó tárgyaitok lesznek, amikor majd együtt fogtok hallgatni matematikát, kémiát, talán fizikát is a többi mérnöki karossal (gépészmérnök, mechatrós, kémia, vegyészmérnök, stb). Mellettem levő szobában lakik egy biomérnök csaj, majd ha olyan a helyzet csak lesz valami infó :)
2010. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,

Nah sikerült? elég sokkal emelkedtek a pontatárok.

Én is oda fogok járni, illetve már egy éve ott vagyok környezetmérnökin - párhuzamos képzésben leszek biomérnök gólya.

Első évben matek, kémia, fizika, közgáz, stb közös az évfolyamon, a tárgyak kb fele-kétharmada, utána kezd el erősen szétválni. A kémia nekünk még nagyon nehéz volt, kevesebb, mint 20% tudta teljesíteni, de most szeptembertől különválasztják: a kémia bsc és vegyészmérnök képzéseken marad ez a nehéz, bio- ill környezetmérnökin meg könnyített lesz állítólag. Matekra meg fizikára érdemes még nagyon odafigyelni, mert sokan buknak belőle. Ezekből van elmélet és számolás is (kémiából is).

Nem tudom, kint van-e már, hogy idén hány embert vettek fel, de jól mondta az előttem hozzászóló, általában elég kevesen, 20körül vannak. De az első évben ez még olyan sokat nem számít, mivel sok a közös óra a többi szakkal.

Az oktatás szerintem elég jó, de érdemes komolyan venni, mert nagyon könnyű akár több évet is csúszni.

A közösség meg nagyban függ attól, hogy kiket vettek fel idén, de szerintem nagy általánosságban elég jó a hangulat, szinte mindenkivel lehet beszélgetni egy jót - persze vannak kivételek:D

Ha felvettek, hol fogsz lakni?

Bocsi a osszú válaszért, remélem hasznos volt azért. Ha van egyéb kérdésed vagy szeretnél beszélgetni, akkor nyugodtan vegyél fel msnre: b_anik@freemail.hu

2010. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!