Tippek Római joghoz?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok az ELTE-ÁJK-n és tavaly megbuktam Római jogból. Ebbe az évbe újra felvettem, de megint megbuktam az első vizsgán. Van valakinek valami ötlete, tanácsa hogy hogyan lehetne megtanulni, megjegyezni az anyagot? A többi tárgy az megy, 3as,4es vagyok szinte mindenből, csak a rómát nemtudom megcsinálni. Valahogy úgy érzem tudom, meg ha belenézek a könyvbe(csak egy pillanatra) akkor már eszembe jut egyből és akkor már tudom mondani, de a vizsgán szinte megse tudok szólalni. Szóval valami tippet, tanulási módszert keresek, hátha valakinek van ötlete.

2020. jan. 16. 18:21
1 2
 1/17 sobo8 ***** válasza:
16%

Az ötszáz oldalas római jog könyvet én is elkezdtem tanulmányozni. Ugyanakkor megvan az ötszáz oldalas alkotmánytan is, amit szintén tanulmányozok.

Összehasonlitva a két irományt, a római jog lényegesen könnyebb, mint az alkotmánytan. Az előbbi jóval könnyebben felfogható és elmében megmaradó, mint az utóbbi.

Azért nehéz a jogtörténelem, mert nem napjaink társadalomtudománya. Ennek ellenére pont a kezdetlegessége teszi egyszerűbbé.

Én úgy tanulmányozom, hogy a bemagolandó részeket akár nyolcvanszor, de némelyiket akár kilencvenszer (!) is elolvasom. Az angol nyelvnek is ezzel a módszerrel álltam neki.

A konkrét források okoznak gondot, az elvontakat már csak mesélni kell. Az időrendi táblázatot és a latin szavakat egyszerre hasznos tanulni az olvasmány esszéjével.

2020. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Én 5ösre vizsgáztam Földinél. Szerencsém volt, meg jól fogott az agyam is. Szerintem más is meg tudja csinálni, akinek van érzéke hozzá.
2020. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
76%
Nekem kérdésem lenne, évet csúsztál emiatt, hogy másodévben újra felvetted? Első éves vagyok és most megyek majd vizsgázni, csak tudni szeretném mire számítsak ha nem sikerül
2020. jan. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az elsőnek nagyon köszönöm a válaszát!


Kedves második... Nagyon örülök, hogy 5-öst kaptál Földinél, csak ezt senki nem kérdezte, és senkit nem érdekel.... Tanácsot kértem tanuláshoz, nem erő fitogtatást...

2020. jan. 23. 11:10
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Menj inkább Pázmányra. Ilyen vizsgáztatókkal meg hozzáállással és szivatással semmi értelme kínozni magad. Tapasztalat. Szégyen, ami ott folyik. Nem számonkérés, hanem megalázás és szivatás
2020. jan. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen.... Nagyon sok tanár élvezi a szivatástmeg a buktatást. De azért véleményem szerint nem mindegy, hogy hol szerzed a diplomád. Amíg tudok itt kitartok.
2020. jan. 29. 17:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem megy a könyvből, probálkozz jegyzetből tanulni inkább, úgy kisebb adagokra is fel lehet osztani az anyagot. Az viszonylag dicséretes, hogy így kitartasz, de sajnos, vagy nem sajnos az első év aránytalanul könnyű év még, és így sokat nem mutat a valódi nehézségekből, a Róma csak az ami igazán nagy erőpróba. Ezért ha az már most nem megy, én nem ajánlanám az ELTE-t, harmadévben már 8 vizsga is lesz egy időszakban, és nem MÁJT vagy Közgáz nehézségűek hanem sokkal durvábbak. Másodévtől már hullanak el egyre többen az emberek...
2020. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Legyel romai
2020. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Nincs amúgy különbség az eltés és pázmányos diploma között. Nekem 2 eltés kollégám van, de nem azért vették fel őket, mert ott végeztek, hanem mert kvalitasaikban megfeleltek a feltételeknek..... szóval ezt a hamis képett ideje már eloszlatni a fejekből
2020. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na, meglett?
2020. febr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!