Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakgimnáziumba megyek,...

Ha szakgimnáziumba megyek, akkor mehetek egyetemre később?

Figyelt kérdés

2020. jan. 16. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért ne mehetnél?
2020. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen, DE

Tök jól hangzik, hogy szakmád meg érettségid is lesz, azonban egy átlag szakgimiben nem készítenek fel rendesen az emelt érettségire, ami az egyetemhez kell, illetve csak egy nyelvet tanítanak.

Szóval magadtól is kell elszántság, mert szakgimiből nehezebb bejutni véleményem szerint egyetemre.

2020. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: egy dologról feledkezik meg mindenki.

Egy szakgimnáziumban sokkal könnyebb év végén jobb jegyeket szerezni. ;)

Tény: csak egy nyelv van, de abból ugyanannyi az óraszám, mint gimiben. Az emelt meg... Egyrészt a szakgimikben is vannak faktok, másrészt arra otthon, egyedül is fel lehet készülni.

Ha meg ugyanazon a szakon megy tovább, a szakmai tárgyakban könnyebbséget is jelent.

Én gépészmérnöknek tanulok, gimnáziumi érettségim van.

És a sok szakmai tárgyból sokkal nehezebb dolgom van, mint azoknak, akik gépészetiből jöttek.

Egyedül a matek volt az, ahol nekem volt előnyöm, semmi másban.

2020. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogi akadálya nincs de nem minden szakgimiben van fakt ha nem szakodnak megfelelően tanulsz tovább akkor nem biztos hogy felkészitenek pl töri emelt érettségire
2020. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Én szakgimibe járok és hatalmas előnyöm lesz egyetemen mivel a gimisek kb nulla tudással jönnek miközben én már 5 éve foglalkozok ezzel.Igen pl egy emelt matekra lehet hogy nem készitenek fel teljesen még fakultácioval sem,azt magadnak kell megcsinálnod de szerintem a szakmai tudás ad annyi előnyt hogy ez megérje
2020. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

#6

Az ilyen beképzelt szakközepesek szoktak hullani az első 1-2 félévben... ;)


Kb 2-3 félév alatt teljesen kiegyenlítődnek a tudásotok, szakirányon meg már szinte teljesen mindegy, hogy milyen iskolából jöttél.

2020. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!