Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetem, Károli...

Debreceni egyetem, Károli Gáspár Egyetem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a fenti két egyetemen mennyire van szakok közti átjárhatóság?


Példa:

Ha a KRE-re jelentkeznék ALK szociológiára, onnan át tudnék menni szintén KRE-ALK pszichológiára a következő félévben?


Vagy,


a DE ALK anglisztikáról a DE-ALK pszichológiára?



2020. jan. 16. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

KRE pszichológiáról jelentkezhetsz DE pszichológiára és fordítva. Másik szakra csak a felvis felvételi eljárással lehet jelentkezni. DE-BTK-n egyedül tanárképzésnél tudom, hogy van módja a szakváltásnak.


De ha belegondolsz: tavaly 424 volt a pszicho Debrecenben, az anglisztika 288. Nagyon igazságtalan lenne azokkal szemben, akik rendesen jelentkeztek pszichóra, de lecsúsztak a ponthatárról, mást meg átvennének anglisztikáról.

A másik probléma pedig: lényegében semmilyen közös tárgy nincs anglisztikán és pszichón, még ha át is lehetne venni, akkor is maximum csak szeptemberben, úgy, hogy az elsősökkel kezdve. Főleg levelezőn, amin sokkal kötöttebb a tárgyfelvétel is. Szabválokat lehetne elfogadtatni és ennyi.


Szerintem egyik egyetemen sincs ilyen, főleg ilyen távoli szakok esetében, amiknél nincs semmilyen közös tárgy (vagy szoc-pszicho között esetleg van 2, ami hasonló, pl. statisztika). Olyan szakoknál lehetne ezt elképzelni, amiknél a tárgyak 90%-a egyezik (már ha létezik két ilyen szak).

2020. jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!