Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan van a szakkollégiumba...

Hogyan van a szakkollégiumba való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Az ELTE TTK földrajz szakára szeretnék menni és szakkollégiumba. Ha jól tudom, az Eötvös József és a Bolyai között választhatok. De ezekre mikor van lehetőség jelentkezni, felvi.hu-n a sulira való jelentkezéskor vagy akkor amikor kiderült, hogy felvettek e vagy sem. Tudom, hogy nehezebb szakkoliba bejutni, mint "simába" mert ott van valami szóbeli féle is (?), szóval valami plusz de ezt se tudom pontosan.


A válaszokat előre is köszönöm, illetve ha van valami vélemény/élmény/tapasztalat az is jöhet! :)



2020. jan. 17. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A honlapjaikon minden bizonnyal megtalálod a felvételi menetét, ez szakkolikként eltérő szokott lenni, de általában valamilyen írásbeli, és szóbeli forduló mindenhol van. Jelentkezési határidő is mindenhol más, sok szakkoliba csak akkor tudsz majd jelentkezni ha már felvettek egyetemre, de van ahova már most tavasszal tudsz jelentkezni, és akkor már szeptembertől beköltözni. Legjobb ha a honlapokon/Facebook oldakon tájékozódsz, de érdemes tudnod, hogy a szakkolik azért többről szólnak mint bennlakás (egy általában szockolinál sokkal jobb helyen).
2020. ápr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!