Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Károlyi és Herman kolik?

Szegedi Károlyi és Herman kolik?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatok, hogy melyik jó koli Szegeden? Főleg ez a kettő kollégium érdekelne.

(BTK-s vagyok, és mindkettő viszonylag közel lenne a karhoz, ezért szimpatikusak)

Mik az előnyök és mik a hátrányok szerintetek?



2020. jan. 18. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Hát a Herman elég szoci, de kényelmes és jó helyen van!
2020. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyik se egy luxus lakosztály. Ha szeretsz bulizni menj a Károlyiba. Én ott vagyok 1,5 éve de nekem ez a része mondjuk nem jön be, de ki lehet bírni. Sokkal közelebb van mindenhez, kivéve nekem a sulihoz, de az Aldi kb 5 perc gyalog, az éjjel-nappali Tesco meg 8, valamint van büfé is a koliban.

Felszereltségben a kettő kb ugyan az, mindegyik elég lepukkant. Hárman vagytok egy kis szobában mind kettőben, talán a Hermanos egy kicsit még kisebb is.

A Károlyiban 2x annyi ember van, sokkal több a buli is. (Ez zavaró tud lenni ha tanulni akarsz mondjuk)

Ha BTK-s vagy, a Károlyitól sokkal egyszerűbben megközelíthetőek lesznek az óráid. Újszegeden, ahol a Herman van, csak a biosz intézet van.

2020. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Infrastrukturálisan egyik se nagy dobás (ebben sajnos az SZTE kollégiumai a legrosszabbak között vannak), de meg lehet szokni. Én a Károlyiban lakom, egy félévet voltam eddig, és lehetne bőven jobb, de nem élhetetlen. Nem kevés aggodalommal jöttem ide, mert azt mondták, tanulni és aludni sem fogok tudni itt, de ez egyáltalán nem igazolódott, egyik sem okoz gondot. (Hozzáteszem, én a harmadikon lakom, ez aránylag békésebb szint) A karközi kolik közül még ez van a legjobb helyen, villamossal 10 perc alatt be lehet érni az Aradira, ahonnan a legtöbb épület pár perc séta. Boltok terén 5 perc a pláza (Aldival), 10 a 0-24-es nagy Tesco, és ott a kisbolt is a koli aljában.

A Hermannban nem laktam, így belsősként nem tudok tapasztalatokat mondani. Amit tudok, az az, hogy elég szép helyen van Újszegeden, a liget szomszédságában, viszont arrafele BTK-sként nem nagyon lesz órád. De így sincs vészesen messze a központtól, viszont nincs villamos. Maga az épület talán még lepukkantabb egy fokkal, mint a Károlyi, és az egyes emeletek nem koedukáltak.

Ami szerintem a KMK mellett szól, hogy szinte mindenkit felvesznek, illetve az elhelyezkedése. Szerintem BTK-s is itt van több (egyik szobatársam is az). Ha tudok még segíteni, írj nyugodtan!

2020. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!