Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VAN ESÉLYEM ELIT GIMIBE...

VAN ESÉLYEM ELIT GIMIBE BEKERÜLNI?

Figyelt kérdés
3-4-es tanulo vagyok (inkább négyes) és a felvételim kb összesen 50-60 pontos lett.

2020. jan. 18. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz „elitgimi” alatt? Mint pl. a budapesti Fazekas, Radnóti, Trefort, Eötvös…? Ha igen, akkor nincs esélyed.
2020. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem Pestire gondoltam és akkor úgy mondom hogy egy jó gimibe
2020. jan. 18. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelöld meg első helyen álmaid iskoláját, és válassz még néhány alacsonabb pontszámmal is elérhető helyet.

Aztán gyúrj a szóbelire. Kezdd a földrajzi névből képzett melléknevek helyesírásával.

2020. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs eselyed 3-4-es jegyekkel es 50-60 pontos felvetelivel bekerulni egy igazi elit gimibe. Oda altalaban 80 pont felett lehet bekerulni, mondjuk en csak a pesti gimikrol tudok
2020. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ötletem.


Ha most nem is sikerült olyan jól, szerintem a 10. osztályt kezdheted egy elit/erős gimiben.


Annyi a lényeg, hogy a 9-et akárhol csinálod, nagyon húzd meg, és tanulj meg minden kiegészítést, szóval olvasd végig a tankönyvet. Legyen mindened ötös. Tesi és társai nem baj ha négyes.


Mondanám, hogy most nyár elejétől kezdj el tudatosan készülni a dologra, és ismételd át az általános iskola tananyagát (főleg 7-8 osztályok, hogy ne legyenek hiányosságok), akkor bőven menni fog.


Ha a kilencedik osztály nagyon jól sikerül, akkor szerintem elég nagy eséllyel átvesznek.


Ha van tagozat/tantárgy/egyetemi szak, akkor érdemes olyan gimit keresni, ami tagozatos, tehát jobban tanít bizonyos tárgyakat.


Írd le, mi érdekel, mi szeretnél lenni, melyik tárgyakat szereted, az ország melyik részén nézel középiskolát úgy könnyebb lenne segíteni.


Szerintem nézz meg már most pár olyan helyet, ami érdekel, és beszélj az ottani igazgatóval, esetleges leendő ofőddel, aki akkor lenne a tanárod, mikor oda kerülnél 10. osztályba. Plusz hogy ha felkészülsz rendesen elméletben, akkor van-e esélyed?

Bár szerintem van. Miért ne lenne? Csak tényleg tanulj akkor ezentúl.


Egyébként szinte mindig van üresedés.

2020. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biosz-kémia szakra szeretnék jelentkezni a ezekből 5ös is vagyok de a pár hármas miatt nem hinném hogy felvesznek, de viszont ha 10-be át is mennék attól tartok hogy pont olyan osztályba kerük ami nem biztos hogy befogadó
2020. jan. 19. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Na az jó. Legalább a kulcs tárgyak rendben vannak. Akkor itt nincs sok javítani való szerintem.


Egészségügyi pálya érdekel egyébként vagy valami más?


Hát arra most is megvan az esély, hogy ahova végül felvesznek, ott sem lesz befogadó a társaság.

2020. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, akkor azért azkból a tárgyakból, amiket néznek a gimikben, nem 3-asok és 4-esek sorakoznak a bizonyítványaidban, ha jól értem! Így azért jobbak az esélyeid nyilván.

De nagyon érdekes, milyen különbség lehet Bp. és más települések sulijai közt, mert Bp-en a „3-4-es tanulo vagyok (inkább négyes) és a felvételim kb összesen 50-60 pontos lett” kijelentés alapján egy jobb szakgimnáziumba sem biztos, hogy bejutnál.

Lényeg, az előzőnek igaza van, kerülj be bármilyen gimibe, és onnan simán lehet, hogy át tudsz majd menni egy jobba.

2020. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!