Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem kollégiuma...

A Debreceni Egyetem kollégiumaiba hogyan lehet bejutni?

Figyelt kérdés

Tehát azt tudom, hogy vagy teljesítmény alapjá vagy szociális alapon.

[link]

Ennek a közepén van egy táblázat és ott DE TEK Kossuth Lajos I-II. Kollégium-ra gondoltam.

Tehát kb hanyas átlaggal vesznek fel és miyen kell lenie a szociálsi alapnak(fizetés)?

És ez az elsősöknél, hogy van hisz nekik ott még nincs teljesítményük.

És milyen nehéz bejutni?


2010. júl. 21. 23:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsősöknél csak a szociális dolgok számítanak. A szoc. helyzetedet (hátrányos ill. halmozottan hátrányos helyzet) igazoló papírokat azzal a nyomtatvánnyal kell visszaküldeni amit az egyetem küldött. Amikor kiküldik hogy felvettek, a borítékban kell lennie egy lapnak amin bejelölöd hogy melyik koliba akarsz menni és csatolva a papírjaidat visszaküldöd. Aztán értesítenek.

Egyébként a rendszer elég kétszínű, ugyanis sok hallgatót hh helyzettel sem vesznek fel a koliba, míg kevésbé rászorultakat igen. Ilyen téren tehát nem tudok adatokat mondani. Ha van kedvük felvesznek ha nem nem. Mindenesetre jelölj be egy lepukkantabb kolit is, a biztonság kedvéért. (pl. vámospércsi úti)

2010. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És ha nem a leghátrányosabb helyzetű vagyok, vagyis csak simán úgy élek mint egy magyar család.

Amúgy a tanulmányi átlag ilyenkor, hogy számít bele.

Vagy ami volt ilyen 90%tanulmányi 10% szoc.alap ezeket úgy kell érteni, hogy a kollégiumi elhelyezésnél 90%-ig a tanulmányi alapot veszik figyelembe és 10%szoc vagy a felvehető embereknek a 90% tanulmányi uton juthat be és 10% szoc. helyzet miatt. (tehát az 100 emberből 90 a tanulmányi átlag alapján és 10 anyagi helyzet alapján.).

Igazábol van még 2 évem az éretségiig de szeretek mmindennek már korán utánanézni.

Az elöző válaszoló te oda jársz és ha igen milyen szakra? Ha lehet tudnál még a kolirol, a suliról és az társaságról írni.

2010. júl. 25. 22:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen én ott voltam most elsőéves biológus!


Ezt a százalékos dolgot amit írtál, nem értem...ilyenről nem hallottam itt.

Ami biztos, hogy elsőben csak a szociális helyzeted számít, mert nincs átlagod! A szociális helyzetre pontokat adnak, külön a jövedelemre, távolságra, ha van tartós beteg a családban, családi helyzetre (elvált, árva, hány tesód van meg ilyenek) és megnézik hogy melyik kiemelt kategóriába tartozol, halmozottan hátrányos vagy simán hátrányos. Mert /papír szerint/ ezeket kell(ene) előrébb venni de saját példámon tapasztaltam hogy mindenütt van kiskapu és sok nem rászoruló ismerős elveszi a helyet a rászorulók elől.

Ha a szüleid dolgoznak, együtt élnek, nincs tesód vagy csak egy van, akkor nincs sok esélye a kolinak. Érdemes az ilyen papíroknak majd jól utánanézni.

2010. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kolikról néhány dolog=)

nem biztos hogy a legdrágább a legjobb. Én néhány TTK-s koliban jártam már, a Tisza Istvánba, a Kossuthokba, itt csak látogatóba, a Vámospércsi útiban meg laktam.


Egy matematikus barátnőm a Campusban lakott egy évet, azt mesélte hogy egy aranykalitka. Minden van de minden szarul működik. Minden egyes foltot ki kell fizetni ami esik a falon, a szőnyegen, az ágyon. Nem használhatsz saját ágyneműt, a takarító meg minden nap bemegy a szobába és ha még alszol olyankor akkor fel kell kelni.


Kossuthok hasonlóak, itt is fizetősek a foltok, bejár a takarító, bár nagyon szép a szoba, külön fürdőszoba van meg minden. Itt és a Campusban állandó buli megy, nem lehet tanulni, meg sok a külföldi.


Tisza István az egy jó kis koli. Szép szoba, külön hűtő, elég csendes is. Nekem nagyon tetszett.


Vámospércsi úti: no ez a külvárosi rokkertanya, ahol én is laktam és ezután is lakni fogok. Ez a koli mindentől messze van, kívül esik a városon, ahová még a viharok sem jutnak el. Nincs saját fürdőszoba, csak mosdó a szobában, a többi a folyosón. Hűtők egy külön szobában, persze lakattal lezárva. Kiskonyha is van rezsóval, sőt az elsőn tűzhely is. Ja és itt nem kell fizetni a mosásért mert magunknak mosunk, erre 6 mosógép áll az alagsorban.

Sokan visszafordultak már onnan amikor beléptek mert őszintén szólva nem valami bizalomgerjesztő épület ez a külvárosi betontömb, de van benne valami ami máshol nem nagyon: közösség. Aki ide kerül az valószínűleg nem túl gazdag. És rendesek. Ha kell egy karéj kenyér pl. akkor tarhálsz és adnak. Ha bajban vagy akkor mész a seniorokhoz és segítenek. Tavaly egy csomó pénzt spórolt a koli amikor felajánlottuk hogy kifessük belülről, hogy ne kelljen mestereket hívni mert az nagyon sokba került volna. Meg ilyenek. Én szerettem ott lakni, bármilyen lepukkant is, az ember egy év alatt valahogy odaköt, VUKossá válik (jelképünk a gonosz VUK). Ja és csak nekünk van saját pólónk.


No ennyit tudtam írni az általam ismert TTK-s kolikról. =)

2010. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Valamikor amikor kiírtam a kéedést akkor még volt ilyen kis tábálázat amin voltak százalékok.

Na de látom, hogy téged főlvettek pár koleszba.(de miért kellet ilyen sokat váltosztatni.

És mik azok a szempontok amivel már felvesznek?

Illetve ha nem indiszkrét a kérdés akkor neked milyen a családi állapot?(szülők, testvérek, fizu(rosz, átlag, jó), lakhely).

Mert ezekből már lehetne következtetni.

Szeinted ez milyen? Tehát anyám egyedül nevel (átlag fizu), a tesóm már nem velünk él,és 206 km-re lakok.

Bár mondjuk mi számít átlag fizetésnek.

Szerintem 70-120=rossz, 120-200=átlag, 200-300= jó, ez felett k*rva jó)

A vége felé van egy táblázat [link]

2010. júl. 27. 00:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt kolik közül csak a vámospércsiben laktam, a többiben csak látogatóban voltam.


Az én helyzetem papíron halmozottan hátrányos (szüleimnek 8 általánosa van, és gyerekvédelmis vagyok, ezért.)

Apám rokkant nyugdíjas, anyám segélyen, egyke vagyok és 160 km-re lakom. A jövedelemből egy főre esőt számolnak, ami nálunk 24 ezer ft.

Fizetés tekintetében az számít rossznak ha valaki minimálbért kap (ez olyan 60 valahány ezer most).


De figyelembe kell venni, hogy ezzel a helyzettel elsőre engem sem vettek fel egy koliba sem. Mert a helyeket először elosztják azok közt a felsőbb évesek közt akik jogosultak rá, az elsősök meg a maradék helyre mennek.

Én nem vagyok büszke rá de úgy jutottam be hogy az igazgatót, aki ezzel foglalkozik, mindennap zaklattam, de nem vette tudomásul hogy én erre igenis jogosult vagyok, hogy koli nélkül nem tudok odajárni mert albérletre nincs pénz. A végén egyszerűen letagadtatta magát a titkárnővel, közben meg láttam hogy bent kávézik. Mérgemben rárúgtam az ajtót és elkezdtem kiabálni. Aztán másnap hívtak hogy van hely a vámospércsiben, holnap költözhetek. Szóval így megy ez.


Ha anyukád egyedül nevel akkor arra kapsz pontot a családi helyzetedre, fizetésre nem jár túl sok ha minimálbérnél többet kap. Ha pedig tesód nem él veletek, akkor már nem számít eltartottnak, arra sem jár pont. Távolságra viszont többet kapsz majd mint én.


Úgy lehet ezt nagyjából kiszámolni, hogy anyukád fizetését + amit még kap (gyerekvédelmi, gyerektartás, ilyenek) elosztod 2 felé. Mert tesódat már nem kell beszámolni. Ha így nagyon kevés 10-20 ezer jön ki, plusz a távolság, akkor lehet esélyed. De sajnos megy a bürokratizmus rendesen, így könnyen kint maradhatsz akkor is ha jogosult vagy.

2010. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De szemetek.

Amúgy kösz a válaszokat.

Ja és még azt akarom megkérdezni, hogy milyenek a tanárok, mennyire nehéz a Debreceni Egyetem?

2010. júl. 28. 00:22
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy ha valaki jelentkezik koleszba akkor egy papíron be kell írni, hogy melyikekbe akarok menni?

És te melyikeket jelölted be?

2010. júl. 28. 00:23
 9/16 A kérdező kommentje:

+kifelejtettem

A km távolságot azt légvolnalban vagy amennyitt kell vonatozni-ban kellene érteni.

Te amúgy melyik városban élsz?

2010. júl. 28. 00:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez van...hmm, rohadt egy bürokrata világban élünk. Pont ezért jelentkeztem mentornak hogy tudjak segíteni majd a hozzám hasonló elsősöknek, hogy át nem vágják őket a kerítésön. Bár még nem jött meg az eredmény hogy sikerült-e a felvételim de remélem hogy igen =)


Igen, majd ha kiderül hogy felvettek, a levélben lesz egy papír amin be kell jelölni a kolikat. A papíron akár az összes kolit bejelölheted, de a sorrendre figyelni kell. én a Kossuth 3-ast jelöltem ha jól emlékszem meg a Tiszát annó. Ennek ellenére VÚK-os lettem de nem bánom =)


A tanárokról és a nehézségről csak a magam nevében tudok írni, de ha megmondod melyik szakra pályázol, talán tudok pontosabb dolgokat is mondani.


Egyébként Csengerből írok.

=)


Meriëlle

2010. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!