Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Skandinavisztika szakosok!...

Skandinavisztika szakosok! Mesélnétek a képzésről, tárgyfelvételről? Konkrét kérdések lent!

Figyelt kérdés
Mintatantervet már nézegettem és lenne pár kérdésem. Dán szakirányra mennék és látom, hogy pl. második félévben van dán nyelv 2A, 2B, 2C, 2D. Ezeket akkor ugyanabban a félévben kell felvennem? Ha mondjuk óraütközésem van (még egy másik szakra is járok), akkor nem lehet azt csinálni, hogy az egyiket másik félévben veszem fel? Vagy megbeszélni az oktatóval, hogy találjunk rá más megoldást? Egyáltalán ezek mikor szoktak lenni? Egymás után, vagy tök random, akár 4 különböző napon? Ha csak a gyakorlatokat vesszük alapul, mennyire megterhelő a szak? Lehet párhuzamosan csinálni másik képzéssel? (Csak 1 év lenne átfedésben.) Illetve van ilyen jellegű különbség az egyes szakirányoktól (dán, svéd, norvég) függően? Ha mondjuk a dánt nem is, de valamelyiket be lehet vállalni második szaknak?

2020. jan. 22. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyelvgyakorlatoknál az 1A, 1B, 1C stb. megnevezés egyrészt félévet jelöl, másrészt pedig csoportokat nyelvek szerint, mert nagyon sokan vannak a skandisok. Mára felfordult a germanisztikás egyensúly: a skandisok vannak a többségben, amíg a németesek(illetve hollandosok és nemzetiségisek) pedig kisebbségben vannak.


Ha jól érzem, akkor te jársz is egy másik alapszakra. Egyelőre maradjunk a skandi BA-nál.


Ha óraütközésed van és az egyik egy skandis gyakorlat, akkor arról nagyon keveset hiányozhatsz.

Ha pedig túlléped, akkor bukod a tárgyat. Ráadásul nyelvszakoknál ez hatalmas gond szokott lenni, mert sok tárgy feltétele a többinek.


Bevallom őszintén, hogy nem vagyok skandis, de jó pár szabválom ment skandis tárgyakra és el kell mondanom: nagyon nagy a hajtás.

Szokták mondani, hogy nem hajt a tatár. Na itt viszont igen!


A gyakorlatokat és előadásokat random osztják el a tanárok megbeszélései szerint, nem lehet előre tudni, hogy mikorra esik egy tárgy időpontja.


Skandi csak nappaliban indul, nincs belőle levelező.

Szóval ha a másik szakod is nappalis, akkor szerintem ezt most hanyagold.

Ha levelezős az a szak, akkor be lehet vállalni a skandit is.


A szakirányok között a szerintem egyedül a nyelvgyakorlat a különbség.

Első évben választasz egy nyelvet, majd másodévben is egy másodikat a maradék két nyelv közül.

2020. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!