Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan büntetnétek a...

Ti hogyan büntetnétek a gyereket a félévi bukásért?

Figyelt kérdés
16 éves, 10. osztályos. Soha nem voltak a reál tárgyak az erősségei, de idén matematikából bukik félévkor.

2020. jan. 22. 15:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Miért kéne büntetni? A szülő kudarca is. Ráadásul több hónap eredménye, nem hirtelen jött.

Tennék érte, hogy év végére kijavitsa és bepotolja a kimaradt anyagokat.

Persze be lehet állítani a sarokba, vagy el lehet venni a telefonját, de az semmin nem fog változtatni

2020. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
35%
borotváld le az összes szőrét ami a testén van és verd meg
2020. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Kezdj el vele foglalkozni. 16 évig hanyagoltad, ha ide jutott.
2020. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%

Első, miért a szülő kudarca ha a gyerek bukik? Egyedül a gyerek kudarca. A kamaszok többsége nem arról híres hogy szeret tanulni.


hogy büntetném: következő félévben nem kapna pénzt szórakozásra. Ha a tanulás nem volt fontos a szórakozás se legyen.

2020. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mindig segítve volt, többen is tanultunk vele, és soha nem az volt az elvárás, hogy kitűnő legyen, csak hogy ne bukjon meg. Idáig is foglalkoztunk vele, de hiába a sok tanulás sorra hozta az egyeseket. Most már azt érzem, hogy ő nem akar tenni azért, hogy jobb legyen, hanem másban próbálja a hibát keresni.
2020. jan. 22. 16:20
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A négyes még jó hogy nem az én szülőm, már most utálom.

Én és tesóm is baromi rosszak vagyunk reál tantárgyakból, ő matekból épphogy kettes, sőt anno félévkor én fizikából buktam. És képzeld 4-es, mindketten jeles tanulók vagyunk ezeken kívűl. Nekem örökké a matek fizika tett be, tesómnak matek és kémia. Pedig rám nem lehet azt mondani hogy nem tanultam, mert minden nap leültem 4-től 10-ig tanultam. És nem, nem jártam szórakozgatni.

Pár dolog segíthet, pl motiválod őket, vissza kérdezed az anyagot, bele kérdezel mi miért van, így ha megérti bizztos tud rá válaszolni is. Vagy magántanár.

2020. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Vele tanulunk, kikérdezzük, ellenőrizzük a házi feladatát. Szülők, tesó, nagymama. Mindannyian segítünk neki, ennél többet sajnos nem tudunk tenni. Magántanárra nem telik. Az iskolában van matematika felzárkóztatás, oda nem hajlandó eljárni. Folyamatosan azt hallgatjuk az utóbbi időben, hogy ő ehhez hülye és soha nem fogja megérteni, meg hogy a tanár pikkel rá és ezért kap mindig egyest. Tényleg azt érzem, hogy nem akar már tenni azért, hogy jobb legyen, hanem inkább mást hibáztat, meg mástól várja a csodát. Nincs TV, nincs internet, nincs buli. Nem tudom mivel lehetne még hatni rá.
2020. jan. 22. 16:27
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne büntesd!Motivald,ha van rá lehetőség,járassátok matektanárhoz külön.Rá kell jönnie,hogy a matek igenis is fontos.Nem tudom nala mi a probléma.Jó esze van,csak lusta és nem tanul/készül,egyaltalán nem érdekli,vagy nem szereti/nem erti a matekot.Első helyzetben a hozzáállás a probléma.Szankciókat vezetnek be,mindenképp,pl telefon elvesz,1 óra matekozás,kevesebb lógás sulibután stb,aztán hátha tud írni így egy 4est,5öst.Ha a 2.a problema,akkor jön kepbe a tanár illetve a szülői segítség.Ti ennyit tehettek.
2020. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
#16.27 Akkor meg kell vele értetni, hogy ha nem tudja hozni a kettes szintet, más iskolában kell folytatnia a tanulmányait, ami igen meghatározó lesz az előtte álló évekre nézve. Mást nem tudtok tenni. Végülis gyárba elég a 8 általános.
2020. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, neki elég büntetés ez így magába. Pótvizsgàztam angolból, semmiféle büntetést nem kaptam, de egész nyarat elcsesztem a tanulással. Elég bünti volt az.
2020. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!