Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félév passziválás előnyei,...

Félév passziválás előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: jelenleg a Debreceni Egyetem levelező tagozatára járok, pénzügy-és számvitel szakra. Mellette dolgozok és mivel nyelvvizsgát kell tennem, ezért angolt is tanulok. Az első féléven sikeresen túl vagyok, teljesítettem az összes vizsgát. Csakhogy nekem sok ez a három front egyszerre, ezért passziválni szeretném a második félévemet. Ez alatt megcsinálnám a nyelvvizsgámat és így "csak" az egyetemre tudnék fókuszálni a munka mellett. Mit gondoltok erről?

2020. jan. 25. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ha napi fél órát tanulsz angolul, pár félév után simán megcsinálod a nyelvvizsgát.
2020. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nézd át az előtanulmányi rendet, hogy a 2. félévben milyen olyan tárgyak vannak, amik közvetlen előkövetelményei a 3. féléves tárgyaknak! Ha sok ilyen van, akkor egy félév passzív szinte biztosan magával hoz legalább még egy félév csúszást. Szintén veszély, hogy fél év vagy egy év kihagyás után nem lesznek olyan frissek az ismereteid (nem tudom, milyen a tanrend, de szorosan egymásra épülő tantárgyaknál sokszor nem árt, ha kihagyás nélkül végzed el őket).


Ezeket is végiggondolva mérlegeld a helyzeted, és azt is vedd figyelembe, hogy kihagyás után újra bele kell rázódnod az egyetemi életbe! Gyakori, hogy egy ilyen "csak egy passzív félév" helyzetből két passzív félév lesz, aztán három, aztán elmaradnak a tanulmányok.


A fentiekben a negatívumokat írtam le, és egyáltalán nem biztos, hogy ezek rád is vonatkoznak, de érdemes gondolni rájuk. Amúgy egyáltalán nem ördögtől való gondolat, hogy kihagysz egy félévet, ha kellően motivált vagy és utána tudod folytatni az egyetemet. De a pontos körülményeket csak te ismered, úgyhogy más nem dönthet helyetted.

2020. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb amikor az ember benne van. A nyelv tanulás helyett majd úgy is lesz más ami ugyan annyi energiát követel majd ez még csak az első félév, a tapasztalatom szerint csak nehezebb lesz az anyag és több energiát fog követelni.
2020. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a nyelvvel foglalkozz most kevesebbet. Végső esetben az államvizsga után is ráér, most legalább benne vagy.
2020. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!