Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Fazekas Mihály...

Budapest Fazekas Mihály Gimnáziumról véleményt?

Figyelt kérdés
Oda járok és kíváncsi vagyok mi a róla kialakult kép.

2020. jan. 25. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már végeztem, de arról tudok mesélni amit az ismerőseimtől hallottam, illetve a reakciókról amikor kiderült hova jártam gimibe. Írj privibe ha érdekel :)
2020. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Az a vélemény róla, hogy az egyik legerősebb gimi Bp-en, matematikából a topnak tartják.

Most felvételiző, 8.-os gyerek szülőjeként látom, hogy nagyon agilis, törtető szülők igyekeznek oda benyomni főképp matekra kattant gyerekeiket, akik jól bírják a gyűrődést. Az „elitgimik” közt keménynek tartják (az Eötvös az, ami gyerekbarát hírében áll).

Anno egy másik bp-i topgimibe jártam, és voltak fazekasos barátaim, így én nem vagyok elájulva ezektől az iskoláktól, kétségtelen, hogy nem hülye gyerekek járnak ilyenekbe, de nem ettől lesz valaki jó ember (vagy akárcsak sikeres). Érdekes módon a régi osztálytársaim egyike sem akarja ilyen suliba adni a gyerekét, inkább az alternatív vonal felé orientálódnak. (Persze lehet, hogy épp azért, mert olyan okosak, hogy látják a gázokat az oktatásban, és nem akarják a gyereküket ennek kitenni. ;)) Inkább olyan szülőkön látom, hogy megőrülnek azért, hogy „elitgimibe” menjen a gyerekük, akik maguk nem ilyenbe jártak, így valami idealisztikus képük van róla, hogy onnan egyenes út vezeti gyereküket a boldog élet felé (no meg azt is hiszik, hogy ezekbe a sulikba nem „igazi” kamaszok járnak, vagyis ott nem isznak, nem cigiznek stb. a srácok).

Nekem életemben egyszer volt igazán „előnyö” abból, hogy kimondtam a gimnázimom nevét, egy nagyon hülye, lekezelő főnököm volt, aki meghallván, hova jártam, teljesen más hangon kezdett velem beszélni. Sajnos emiatt én csak szánalmat éreztem felé, hogy ennyire korlátolt és sznob.

2020. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
„előnyöm”
2020. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lónyays voltam!


Egy évig tanított minket Fazekasos tanár, egy megváltás volt az előző tanárokhoz képest, nagyon sokan miatta értek el a matek érettségin jobb eredményt.


A diákokról nem tudok nyilatkozni..

Biztos, hogy stabilabb tudásalapjuk van érettségi után, de munkavállalás, továbbtanulás szempontjából ígyis csak egy érettségijük van, amivel khm.. ömagában sokat nem érnek.

(De természetesen nagyon jól jön a stabil matek/fizika tudás a műszaki, reálos egyetemeken!!)

2020. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Első éves egyetemista vagyok, van egy-két szaktársam akik a fazekasból jöttek. Az első félévben nagyjából semmi újat nem tanultak, míg mi mások szenvedtünk a matematikai analízissel és lineáris algebrával, ők ezt mind megtanulták már gimiben, pedig nem is matek szakosok voltak. Nagyon durva. Nekik ez tök jó, saját magammal és a hozzám hasonlóakkal szemben meg kicsit igazságtalanságnak érzem.
2020. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
A legnagyobb fiam jár oda. Nagyon szeretjük a sulit. Emelt szinten tanulja a bioszt, matekot, kémiát, fizikát. Amikor felvételizett az ideiglenes sor szerint az összes helyre bekerült, amit beírtunk a felvételi lapra. Pl. Budaörs Illyés, VMG- Érd, E5 stb. Hatalmas dilemma volt, hogy hova menjen. Melyik sulit írjuk be elsőnek. Hiszen nyilvánvaló volt, hogy hogy oda fel is veszik. A Fazekasról az alábbi baromságok keringenek: sok az autista, aszpergeres, versenyistalo, kötelező versenyre menni stb. Ezek ellenére is végül a Fazekast írtuk be első helyre így most odajár. Azt sajnálom, hogy így elröpült ez a 4 év. Az oktatás minősége kiemelkedő. Végig szinte kitűnő tanuló (max 2db 4-ese van) Sokat tanul, de van mellette ideje a hobbijara. (atletizal, heti 5 edzés) Rengeteg barátja van. Járnak bulizni sokat. Jó a közösség a suliban. Szülőként nekem nagyon jó, hogy ide jár nem kell különórákra vinni/ fizetni, hogy normális érettségije legyen és hogy felvegyék egyetemre. A szülőtarsak: van olyan szülő akivel egy szót sem beszéltem 4 év alatt. De lett olyan szülőtárs, akikkel barátok lettünk és pár éve együtt járunk nyaralni is. Sajnos több gyerekem nem fog ide járni. A középső művészeti beállítottságú. Ő művészeti suliba jár (amit szintén imádunk). A legkisebbnek azonban nem olyanok a képességei, hogy megfelelő lenne neki a Fazék. Ez a legnagyobb bánatom, hogy a legkisebbet tutira nem veszik fel ide. Mindenesetre még van 4 éve a felvételihez a legkisebbek és történhet valami csoda... :)
2020. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!