Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogszabályban van ez...

Melyik jogszabályban van ez leírva? (egyetem, csúszás)

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy mindenkire az a mintatanterv és azok a követelmények vonatkoznak, amikor felvették. Én csúszni fogok, és a mintatanterv változása miatt visszamenőleg plusz tárgyakat akarnak elvégeztetni velem. Úgy tudom ezt másokkal szemben úgy "oldották meg", hogy aláírattak velük egy papírt, miszerint az érintett hallgató KÉRVÉNYEZI, hogy vegyék át az új mintatantervbe. Én nem nagyon szeretnék ilyesmit aláírni, de mielőtt elkezdenék "balhézni" a TO-n, szeretném olvasni az erről szóló jogszabályi részt, de nem találom. Tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönöm.

2020. jan. 27. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
en ilyesmirol nem hallottam, szerintem erdeklodj a tanulmanyi hivatalnal.
2020. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Jogszabály az a törvényben van es nem a Tvsz.-ben.


És igen. Jól tudod. Az a mintaterv vonatkozik rád, ami akkor volt amikor felvettek. Visszamenőleg nem változtathatnak azon, hogy új tárgyakat is megcsinálj.

2020. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen biztos nincs. Az a mintatanterv érvényes rád, amelyik évben kezdted. Nem kényszeríthetnek, hogy mintatantervet válts.
2020. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, a TVSZ-ben semmi ilyesmi nincs (amúgy is egy sz*r, ami sok mindenre egyáltalán nem tér ki és tele van ellentmondással). Engem az érdekel, hogy JOGSZABÁLYI SZINTEN hol van ez leírva, hogy a TO-n tudjak mire hivatkozni. (Mert hiába így tudom én is, azzal hiába megyek oda, hogy "de ház ez így van".) Én az Ftv-ben keresgéltem, de nem találtam.)
2020. jan. 27. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen biztos nincs. Az a mintatanterv érvényes rád, amelyik évben kezdted. Nem kényszeríthetnek, hogy mintatantervet válts.
2020. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Inkább a HKR-t böngészd át.
2020. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Az itt várakozás alatt elővehetted volna az Nftv.-t és a "tanterv" keresésével gyorsan megtalálhattad volna a választ a kérdésedre.


Tessék:


Nftv 15. § (1) A felsőoktatási intézményben a képzés képzési program alapján folyik. A képzési program részeként a tantervet felsőoktatási szakképzésben, alap- és mesterképzésben a miniszter által kiadott képzési és kimeneti követelmények alapján, szakirányú továbbképzésben szabadon készíti el a felsőoktatási intézmény. A tanterveket ötévente felül kell vizsgálni. Új vagy módosított tanulmányi és vizsgakövetelmények bevezetésére felmenő rendszerben kerülhet sor.


Részemről mivel erre nem voltál képes nem vagy Egyetemre való.

2020. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: utálatos vagy, de nagyon köszönöm:)

Mint írtam, igen, keresgéltem az Ftv-ben, és nem, a 120§ között nem találtam meg. (Egyébként meg még van egy vizsgám, arra tanulok napi kb 10 órát, és tegnap este kb. agyhalottan kerestem rá lefekvés előtt az Ftv-re. Szóval nem csak itt ülök a gép előtt vagy bulizom, és várom, hogy más kaparja ki nekem a gesztenyét.) Való igaz, hogy nem a "tanterv" kulcsszóra kerestem rá, hanem a felépítés alapján igyekeztem eligazodni, és az adott rész "A felsőfokú végzettségi szint és a szakképzettség" címe alapján nem éreztem úgy, hogy itt fogom megtalálni, amit keresek. (Én főként a IV. részben olvasgattam, ami a "Hallgató" címen "fut".)

Még egyszer köszi:)

2020. jan. 27. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy utálatos vagyok, de néha unalmas gyakorikérdéseken, amikor bármilyen problémája van valakinek akkor már a választ itt várja. Persze-persze ez a legkönnyebb módja.


De, ha valakinek kell valami akkor első a Google! vagy már hasonló kérdések keresése, és ha ezek után sem találta meg a választ akkor felteszi a kérdését, amiben azt is leírja, hogy Ő megtett mindent, hogy ráleljen a megoldásra.


De a lényeg ebben a mondatban van:


"Új vagy módosított tanulmányi és vizsgakövetelmények bevezetésére felmenő rendszerben kerülhet sor." És az utolsó 4 szó.


--------------

Más észrevétel:


Az is lehet, hogy az Egyetem azért oldotta meg ilyen jelleggel ezt a problémát, mert sok hallgató van akik már rég óta oda járnak, de nem végeznek. Lásd: 3,5 éves alapképzés, de már 8-10 éve ott van. Az a mintaterv amit kezdett már nem létezik úgymond, vagyis azóta már lehet 2x-3x is alakult. Olyan tantárgyak vannak, amiket már nem tudnak felvenni (maximum egyéni tanrendben), mert már megszűntek és nem indulnak többet. És úgy volt vele az Egyetem, hogy ez lehet a legjobb megoldás.


De, ha így nézzük nem csak az Egyetem hibás ezekben a dolgokban, hanem a hallgatók is akik nem a saját idejükben végeztek. (Persze lehetnek egyéb dolgok: egészségügyi problémák, teljes állásban dolgozik mellette) amik miatt nem tudnak időben végezni hallgatót. Én is ismerek olyat aki az első alapszakját már 11 éve csinálja, de úgyhogy tényleg napi 8 vagy 12 órát dolgozik, tehát esélye sincs így és levelezőre sem tud átmenni már, mert a kreditek 2/3-át már teljesítette. Tehát vannak ilyen emberek.


De kötelezni nem kötelezhetnek rá, hogy egy másik mintatervben legyél és olyan tárgyakat teljesíts, amik neked nem voltak kötelezőek.

2020. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!