Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gépet érdemes venni...

Milyen gépet érdemes venni média szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Média szakra készülgetek, és ha felvesznek, valószínűleg szükségem lesz egy új, jobb gépre, így elkezdtem már az "álmodozást". :D

Az iskolában (miskolci Zrínyi) nincs specifikusan kijelölve, hogy milyet kell venni, ezáltal (gondolom),szabad a választás. Milyen laptopot, vagy iPad-et javasolnátok szövegírásra/szerkesztésre, alkalmi fotó- és videószerkesztésre, sorozatozásra, jegyzetelésre, bemutatók készítésére, és ritkán játékra? Keret kb. 200 ezer lenne, maximum 250, sokat nem szeretnék rá költeni, mivel kollégiumba, vagy nagy útra nem szívesen vinnék egy számomra drága készüléket.

(iPad esetén a kiegészítőkkel együtt értem a keretet.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 27. 22:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

MacBook-kal az a probléma, hogy baromi drága, és egyrészt annyit nem szívesen költenék rá, valamint a lopásveszély faktora is magasabb szerintem. (lehet csak én vagyok paranoiás :D)

iPad-re is gondoltam, mint mondtam, mert mint utólag kiderült, videóvágásra nem is nagyon kéne, a suliban elég jó felszereltség van, amiket lehet használni az órákon. Pencil miatt jegyzetelésre jobb, és sokkal kompaktabb is.


Egyelőre még van időm eldönteni, majd ha meglesznek a pontosabb eredmények, akkor talán sikerül kicsit "befolyásolódni", attól függően, melyik szakra kerülök be. :)

2020. febr. 15. 19:59
 12/16 anonim válasza:
Találsz abban az árkategóriában is mint amit kiírtál szerintem, és lehet nem egy annyira újat mint mondjuk egy asus-bol de a rendszer miatt ezt nem igen vennéd észre. Hát lopás szempontjából szerintem mindegy, sőt ha választhatnék elöbb nyúlnék le egy windowsos gépet mert egyszerűbb megcsinálni használhatónak, pont mint a az android telefonoknál. :D Végülis még egy Ipad sem lehet rossz, csak én pl. nem bírnek rendesen pennel írkálni. :D
2020. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ahogyan néztem a 2017-es MacBook Air-t, árban egyre jobban megy le (250k), lehetséges versenyző szerintem, új is, és a mérete is pont megfelelő, elég esélyes "játékos". Mindenképp szeretnék újat, a garancia, és a feeling miatt, nameg hosszú távra tervezek vele.


iPadből a sima és a Mini között dilemmázok. Szövegbevitel terén no problem, mert természetesen billentyűzetem lenne mellé, a pencil meg nagy plusz pont jegyzeteléshez, csak a kijelző (sima előnyére) és a hardver (mini előnyére), ami dilemmás dolog, egyiket be kell áldozni. (Air már picit drága lenne, akkor már inkább a MacBookból az Air. :))

iMovie alap videókra teljesen elegendő, meg Storeban van pár egészen használható vágóprogram, és zömében amúgyis iskolai gépeket fogunk erre használni.

Tárhelyből 64 vagy 128, sima WiFi-s verzió, mert a cellular már csak eSIM-mel működik az Apple oldala szerint, és egyébként sem sokat használnám ezt a funkciót. Jelenleg valami ilyesmit tervezgetek, amennyiben iPad lesz a választott.

Rendszer meg durván sokat fejlődött, videókban elég meggyőző eddig, de mégis maradt némi kételyem a dolog kapcsán, és lehet egy laptop mégis jobb lenne.


Nyilván, még az is nagy befolyásoló tényező, hogy melyik szakra vesznek fel, mint mondtam, azok után talán kicsivel könnyebb lesz a döntés.

2020. febr. 17. 22:34
 14/16 anonim válasza:
Igen majd akkor dől el biztosra. Dr ha nekem kéne dönteni én még igy is a Macbook felé húznék. Azért az mégis csak egy laptop. :D És ha ennyire megy le az ára az még jobb.
2020. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Felvettek, egy álmom vált valóra. ♥ Szóval most már csak a gépet kell eldönteni.

A suliban Mac-en vágnánk, és hallottak szerint a médiás tanulóknak is jár licenc, szóval használhatjuk a programot saját gépen is.

Viszont még mindig nem tudom, egy 2017-es MacBook Air mennyire jó erre? Vagy akkor már inkább iPad?

2020. márc. 14. 15:29
 16/16 anonim válasza:
Akkor Macbook szerintem. Sokkal jobban jársz vele mint egy Ipad-el. Sokkal több mindenre tudos használni, erősebb is es azért az mégis csak egy notebook.
2020. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!