Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK (Programtervező) vagy...

ELTE-IK (Programtervező) vagy BME-VIK (Mérnökinformatikus szak)?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs melyik szakra menjek. Ti melyiket ajánljátok?

2020. jan. 29. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Mindkettő jó. Nem fogjuk eldönteni helyetted. Nézegesd a tantervet, hogy melyik tetszik jobban.

Én a BME-re jártam, szerettem, elvégeztem időben. Tanulni kellett, ELTE-n is kell tanulni, mondjuk ott nincsenek megajánlott jegyek év közben, ha jól tudom. Vagy nagyon kevés tárgyból.

2020. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

#1

Vannak megajánlott jegyek itt is, bár tényleg nem sok tárgyból. Amikből az eddigi 3 félévem alatt volt megajánlott: Analízis 1-2 (ezekből akár 5-ös is) meg Diszkrét matek 1-2. (ezekből max 3-as, amit szóbelivel lehetett felturbózni 5-ösre)


Kérdező:

Ez így elég kevés információ. Igaz, hogy mindkét szak informatikai, de nagyon sok mindenben különbözik a kettő. Melyik ága érdekel az informatikának?


Ha érdekel a programozás, nem rettensz el úgy en bloc a matematikától, és tutira ebben szeretnél elhelyezkedni, akkor bátran ajánlom az IK-t. Tehát ha már tudod, hogy te mindenképpen programozni szeretnél, akkor az IK szerintem jobb választás. Itt viszont elég durván nyomják az elméletet, meg a matekot, úgyhogy ezt vedd figyelembe. Ja meg azt, hogy minden előadáson kötelező a jelenlét. (mondjuk ez 2. félévtől kiküszöbölhető, ha elég jól tanulsz)


Ha még nem tudod pontosan eldönteni, hogy az informatika mely része érdekel, vagy mindenbe bele szeretnél kóstolni, akkor a VIK talán jobb választás. Ha esetleg ott derülne ki, hogy téged a programozás érdekel, az se baj, azzal a diplomával is ugyanúgy lehetsz programozó. Viszont a VIK-ről sokan azt mondják, hogy brutálisan nehéz. (jó, egyik egyetem se könnyű, de innen tényleg elég durva dolgokat hallok)


Egy szó, mint száz, a te döntésed. Ahogy az előző válaszoló is mondta, nézegesd meg mindkét egyetem tantervét, és amelyik jobban felkelti az érdeklődésed, válaszd azt. Nyílt napokon nem voltál?

2020. jan. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Az előző válasza elég jó.

Ha sok minden érdekel, akkor BME vagy ha még nem tudod pontosan mi érdekel. Ha szereted a matekot és célirányosan a programozás érdekel, akkor ELTE.


Én amennyit tudok a két képzésről, az alapján a BME-t választanám. Persze, ez szubjektív.

2020. febr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!