Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egyik haverom telefonozott órán,elvették tőle,de nem adja a tanár óra végén.


Csak a szülőknek.


Ez jogos?


Én értem, hogy zavarja az órát és teljesen megértem a tanárt,de óra végén nem kéne vissza szolgáltatni azt a tulajdonosnak?



2020. jan. 30. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos.
2020. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A BTK erről mit mond?
2020. jan. 30. 15:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Vélhetően a telefon a szülő tulajdona, így nekik köteles csak visszaadni. Ha mégis a gyerek nevén van, bizonyítsa a szerződéssel.
2020. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem logikus, hogy nem adja vissza óra végén..

Egyébként nyugodtan vegye el,mivel zavarja az órát a diák,és kötelessége ott ülni.

De óra végén adja vissza

2020. jan. 30. 15:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha esetleg a BTK mást mond akkor tök mindegy mit mond a házirend.
2020. jan. 30. 15:06
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Jogos. És úgy vágnám pofán a gyerekem, ha ezek után a BTK-val jönne, hogy egyel több sort írhatna a listájára, amit megkérdezhet a rendőrségtől.
2020. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A BTK nem fogja azt mondani, hogy ez lopás. A házirendet kell figyelembe venni. Valószínűleg benne van, hogy a szülőnek kell visszaadni a mobilt. Szégyen, hogy már annyira nincs tisztelet a tanárok iránt, hogy BTKval fenyegetőzünk...
2020. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Vágd magadat te barom!

Csak kíváncsi voltam,hogy jogos e.

#7

Nem szeretném ha jogtalanul vennék el bárkitől.

A tanárokat sem kell félteni!


------

Egyébként meg a BTK felülírja a házirendet

2020. jan. 30. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, szégyen. És ez a szülők felelőssége. Mindent ráhagynak a gyerekre, és amikor pofátlanul telefonozik, akkor is neki áll feljebb. Alap lenne, hogy csak a szülőknek adom oda, a tanár helyében én is ezt tenném. Az más kérdés, hogy ha igazgató lennék, az épületbe se engedném behozni.
2020. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Az iskola házirendjében benne van a telefonozás tiltása és annak szankciói akkor elveheti a tanár a telfont. Sőt megteheti, hogy simán csak a szülőnek adja vissza. Teljesen jogos.

Az én sulimban a matektanár nem vette el a telefont, hanem lefeleltette a diákot szóban a táblánál egyesre (a feladatgyűjtemény legnehezebb példáját adta). Az osztály a harmadik egyes rájött, hogy ki lehet bírni 45 percet telefon nélkül.

Természetesen hőböröghetsz, hogy csak a szülőnek adják vissza a telefont. Ha nem tetszik az iskola házirendje amit a szülők elfogadtak akkor nyugodtan átmehetsz a helyi gyűjtőbe ahol lehet telefonozni órán.

2020. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!