Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Corvinus gazdálkodás...

ELTE vagy Corvinus gazdálkodástudományi kar?

Figyelt kérdés
Elsősorban nemzetközi gazdálkodásra, vagy ha oda nem, akkor gazdálkodási és managementre szeretnék jelentkezni. Melyik egyetemen a jobb? Oktatás és diákélet szempontjából is érdekelne.

2020. jan. 31. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én magam is idén jelentkezem és ugyanezen gondolkodtam. A Corvinuson nemzetközi gazdálkodás csak angol nyelven indul. A Corvinus egy presztízses egyetem, szinte minden paraméter alapján a legjobb gazdasági téren, én azonban mégis az ELTE-t választottam, ugyanis a Corvinusnak saját ösztöndíja van, és ha fel is vesznek támogatottra, utána azt évente felülvizsgálják, és sokkal szigorúbbak a feltételek ahhoz, hogy megmaradj ösztöndíjasnak.
2020. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

BCE-NG végzős vagyok.

Az oktatás, az egyetemek külföldi kapcsolatai, végzettek elhelyezkedése, és az egyéb hasonló mutatók alapján a BCE áll jobban.

Az NG szak valóban már csak angolul indul nálunk, illetve 8 féléves, benne legalább egy kötelező Erasmus félévvel. A szakon többen csúsznak az Erasmus miatt, én nem csúsztam, de a probléma az új tantervben kezelve van, illetve friss hír, hogy plusz egy félév Corvinus ösztöndíj jár az "Erasmus csúszóknak".

A GM szak az ország legnépszerűbb szakja, akkor válaszd, ha még nem tudod, hogy milyen közgázos területen szeretnél elhelyezkedni. Van több specializáció is, illetve gyakorlatilag minden gazdasági mesterre lehet onnan menni.

Az NG szakon (nálunk) nincs specializáció, de így sem egy mély szak, mint a PSZ, hanem inkább egy széles, általános tudást ad. Sokan mennek külföldi mesterre a szak után.


Konkrétan a két egyetemet összehasonlítani azok tudják, akik mindkettőn tanulnak, úgyhogy ezt a részt passzolom. Nem állítom, hogy jobb egyetem vagyunk, de a gazdasági kari rangsorokat mi vezetjük igen régóta, pl. [link]

2020. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!