Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anyagtudományi MSc-ről bármi...

Anyagtudományi MSc-ről bármi tapasztalat?

Figyelt kérdés

Igazából földtudományi szakon tanulok jelenleg, ami nagyon szép tudomány, de itthon nem igazán kelendő. Eléggé megfogott viszont a kémia az egyetemen, de azért nem hiszem, hogy vegyésznek felvennének mesterre.

Azt néztem, hogy van anyagtudományi mester Eltén, ami érdekesen hangzik bár sokat nem tudok róla. Erről valakinek van tapasztalata. Mivel foglalkoznak, mihez értesz, ha elvégzed, mennyi lehetőség van benne?

Köszönöm előre is!



2020. jan. 31. 23:03
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Lehet tudsz rá jelentkeznj, ha megvan a megfelelő számú kredited. Maximum most elkezdesz 1-2 plusz tárgyat is felvenni ami az adott MSc-hez kell, hogy a nem teljes értékű kreditelismerésen átmenj.

Ajánlom még személyesen is a TO-t, hogy nézzen rá a szakodra, volt-e már erre példa, hogy valaki ilyen BSc-vel jött Anyagtudomány mesterre.

De az tény, hogy nagyon gondold meg szerintem ezt a szakot, mert lehet nem lesz annyira jövedelmező!

2020. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Földtudományi alapszakról nem ajánlom. Ez a Fizika Bsc-hez tartozó mesterképzés, nagy átlagban fizikusok, max még kémikusok mennek, akiknek a megfelelő matematikai, fizikai előképzettségük megvan. Hallottam földtudósokat azt bizonygatni, hogy nekik matematikuséval vetekedő képességeik vannak, de sajnos túlbecsülik azt a szintet, amelyet a BSc alatt elsajátítanak. Ha nagyon ezen gondolkozol, akkor próbálj meg fizikus tárgyakat felvenni, különös tekintettel: Szilárdtestfizika/Kondenzált anyagok fizikája (utóbbi ELTE-s tárgy Groma Istvánnal), Kvantummechanika, Statisztikus fizika, Elektrodinamika (utolsó kettő gyakorlatilag nélkülözhetetlen szilárdtestfizikához). És ne a saját vektorszámítás, differenciálegyenlet kurzusaidat vedd alapul, járj be a fizikus kurzusokra. Ezt ne kötekedésnek vedd, sajnos tudom, mennyi mindent kellene bepótolnod, és ezt egyszerűbb még BSc alatt megtenni.

Lehetőségnek elég sok van benne, MO-n a Semilab szokott például felszívni anyagtudósokat, de külföldön is eléggé keresettek. Amennyiben még nem láttad:

[link]

2020. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!