Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem hagyják a cigány...

Miért nem hagyják a cigány gyerekeket tanulni, miért kell őket szegregálni?

Figyelt kérdés

Rengeteg cigány fiatalt közösítenek ki, szegregálnak minden ok nélkül, rasszista indítékokkal. Pedig semmi alapja nincs az előítéleteknek, tiszteletteljes gyerekek, na jó akad 1-2 csibész közöttük, de kik között nem?


Az alábbi videó is alátámasztja, ahogy provokálja egy tanár diákját, akit egész életében bántalmaztak és szivattak a tanárok, ezért szakadt el a cérna végül nála.



2020. febr. 2. 13:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]



Kérlek titeket, mellőzzük a rasszizmust.

2020. febr. 2. 13:05
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Most mi a kérdés? Csak a véleményed fejtetted ki. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki akar tanulni, az tanul, akár cigány akár nem. És a tanuló cigánygyerekeket nem szegregálják.

Általános iskolában is vannak persze gyengébb és erősebb képességű osztályok. Ne a szorgalmasabbakat, ügyesebbeket húzza le a rendetlen gyerek, ezt valahol meg kell tudni érteni. Viszont ezekben a "jobb" csoportokban is láttam már nem is egy cigánygyerekeket, mert ők is okosak, tenni akarnak és szorgalmasak. Csibészek attól lehetnek, persze, de ne keverjük a csibészséget a rendetlen, akadékoskodó és pimasz gyerekkel.

2020. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon béna ez a kamu kérdés :(

Vasárnap van, inkább írd meg a házidat, mert a végén még egyest ír be a tanítónéni, rendben?

Ha jól érzem, te még soha nem éltél még cigányokkal.

Ha éltél volna, értenéd.

Én éltem, és senkinek nem kívánom.

El kellett költöznünk a város egyik végéből a másikba.


Ez van, nincsenek beintegrálva a társadalomba és nem is szeretnének a tagjai lenni.

400 év alatt nem sikerült beolvasztani őket, már nem is lehetne.


Nem azt mondom, hogy írtani kéne őket, de..

2020. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" Viszont ezekben a "jobb" csoportokban is láttam már nem is egy cigánygyerekeket, mert ők is okosak, tenni akarnak és szorgalmasak "


Ez az, a legtöbb cigánygyerek ilyen, okosak, tanulékonyak. Csak mindig a rosszakat mutatják be. Magyarokból meg fordítva.

2020. febr. 2. 13:31
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nincs szegregált oktatás. Ennek eredményeként azok a szülők, akik megtehetik, átviszik a gyereküket az egyházi suliba, vagy 20 km-re hordják őket nap mint nap. Itt csak az marad, akinek erre nincs lehetősége.


Mert lehet, a többség normális, de az az 1-2 csibész valódi bűnöző, lopások, testi sértések, szexuális zaklatások sajnos mindennaposak. :(


És a normálisabb cigányok, akik megtehetnék anélkül, hogy rasszistának kiáltsák ki őket, ők sem védik meg a megtámadott gyerekeket.

2020. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"Mert lehet, a többség normális, de az az 1-2 csibész valódi bűnöző, lopások, testi sértések, szexuális zaklatások sajnos mindennaposak. :("


Aha, ez fordítva igaz.

A többség elmebeteg és állatias, 1-2 normális van.

2020. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Azért kérdező nem azt mondtam, hogy a legtöbb okos. Ne forgasd ki, mert így nem igaz. Azt írtam, vannak okosak, képesek is kitörni a sztereotípiákból.

De nézz szét, nem a szegregáció miatt nincs soknak érettségije. Sokan azért fejezik be az iskolát hatodikos korukban vagy azelőtt, mert már elérik azt a kort, hogy nem tankötelesek.

2020. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

“ Ez az, a legtöbb cigánygyerek ilyen, okosak, tanulékonyak.“


Ezt semmilyen adat nem igazolja.

2020. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem is voltak cigány osztálytársaim, tudom miről beszélek. Mindig kedvesek, illemtudóak voltak, főleg a kisebbekkel/ gyengébbekkel.


Igaz, egyszer lebuktatták őket, amikor eltűnt kb 20 gyerek telefonja meg pénztárcája az iskolából, de mindenki követ el hibát.

2020. febr. 2. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ha már iskolában ilyet csinál valaki akkor felnőttként mit fog? Ezek egyéni problémák, az én volt cigány osztálytársaim sose voltak ilyenek, az egyéni szinten lévő szegregációval mi a gond? Tény hogy ezen csoportba kisebb az iskolázottság, ez szerintem nem rasszista megkülönböztetés, hanem így jön ki, szegényebb családbol jönnek így nem kapnak annyi tudást és ösztönzést se a családtól, de ez korántsem jelenti azt hogy képtelenek kitörni, inkább az akarat hiányzik mert a saját környezetük húzza le még azt is akinek lenne lehetősége, ezt iskolai szinten nem lehet megoldani, itt egy egész társadalom szemléletet kéne megvaltoztatni hogy a családok jobban gondolják át a dolgokat, mert elsősorban a család a legnagyobb befolyásoló tényező.
2020. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!