Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli BTK anglisztikáról,...

Károli BTK anglisztikáról, hallgatói életről tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Most felvételizek, és a Károliba szeretnék menni. Elsőként az anglisztikát jelölöm, másodiknak osztatlan tanárképzést(magyar-angol). Ha tudnátok néhány dolgot mondani erről a két szakról nagyon megköszönném. Pl. : anglisztikán minden óra angolul van? Nehéz felzárkózni ha kb. középszinten van a tudásom? Emeltezek angolból, de félek, hogy anglisztikára kevés a tudásom. Inkább regényeket, novellákat vagy verseket olvastok angolul? Osztatlan tanáriról nem sokat tudok, sajnos nem jutottam el nyílt napra. Illetve érdekel minden magáról az egyetem bölcsészkaráról, tanárok, diákok stb.

2020. febr. 2. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én másik szakon vagyok anglisztikás, a szakkal kapcsolatos kérdésekre tudok válaszolni, ha nem baj. :) Nálunk (SZTE) van néhány óra magyarul, de azok ilyen alapozó bölcsészórák, amiket mindenkinek a karon el kell végezni. Ezeken kívül minden angolul van, de van olyan tanár, aki néha beszél magyarul, van, aki egyáltalán nem, szóval ez szerintem iskolán belül is változik.


Az első egy év nagyjából a bevezetésről szól. Károlist nem ismerek, de most rákerestem a tantervre, és láttam, hogy ott is egy csomó bevezető óra van, vannak ELTE-s, pázmányos, debreceni ismerőseim, és ott is ez a helyzet. Ezeknek az óráknak az a lényege, hogy mindenkit felhozzanak egy szintre, úgyhogy szerintem nem lesz gond.


Szerintem az emelt nem kevés. Nekem C1-em van, de tapasztalataim alapján inkább az emelt érettségi jellemző. Nem egyből a legbonyolultabb témákba fogtok beleugrani, szóval elég a B2-es szint.


Ez lehet, hogy változó, úgyhogy mérvadó információt nem tudok mondani, nekem most volt az első irodalmas gyakorlatom, ott regényeket vettünk verseket nem. De később van lehetőség azokról szóló órákat is felvenni.


Remélem, tudtam segíteni!

2020. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! Igazából az angoltudásomat keveslettem, de megnyugtattál. Illetve a nyelvi vizsga, a második félév végén, azt hallottam, hogy nagy a bukási arány. Tényleg ennyire vészes? Jelenlegi B2-es tudással fel tudok úgy zárkózni, hogy sikerüljön?
2020. júl. 17. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én most voltam elsős, ugye nyáron kellett volna, hogy legyen, de nekünk a vírus miatt eltolták télre, úgyhogy sajnos nem tudok nyilatkozni erről. De én láttam a mintafeladatainkat és szerintem kellő felkészüléssel át lehet menni. Lehet, hogy nem te vagy a legjobb angolos a csoportban, de ha szorgalmas vagy, gyakorolsz, akkor biztos sikerülni fog.
2020. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat és a biztató szavakat!
2020. júl. 17. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"anglisztikán minden óra angolul van?"

Merem remélni. Amikor én jártam (az ELTE-re), akkor minden angol tanszéki óra angolul volt, egyetlen tanár se beszélt magyarul egy hangot se. A más tanszékek által adott órák voltak csak magyarul. (Kötelező volt valamennyi filozófia, meg tanárszakot is csináltam, ezért voltak óráim a pedagógia meg a pszichológia tanszéken is, ezek voltak magyarul - meg még amiket plusz, sima érdeklődésből csináltam itt-ott, pl. elméleti nyelvészet tanszéken, stb.)


"Nehéz felzárkózni ha kb. középszinten van a tudásom?"

Kezdetnek elég lesz. Lesznek kimondottan nyelvfejlesztő órák is - meg minden más órán is folyamatosan tanulod majd magát a nyelvet is. (Ezért mész oda, nem? :) )


"Inkább regényeket, novellákat vagy verseket olvastok angolul?"

Mindegyiket. Meg kritikákat, műelemzéseket, újságcikkeket, történelemről, nyelvészetről szóló könyveket - egyszerűen mindent.

2020. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A beszéd nem megy valami jól, ezt is segítenek majd fejleszteni?
2020. júl. 17. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De azért fejlesszed te is, már most is, magadtól. :)
2020. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2020. júl. 17. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!