Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi kreditet lehet teljesít...

Mennyi kreditet lehet teljesíteni?

Figyelt kérdés

Bizonyára szak és emberfüggő, de kíváncsi lennék nektek mennyi volt a legtöbb amit sikerült egy félév alatt megcsinálni.

Bevallom férfiasan eddig elég trehány voltam az egyetemmel kapcsolatban, ezért most szeretném a lemaradásom egy részét pótolni.

Holnap lesz a tárgyfelvétel és tudni szeretném, hogy mi az a reális anyagmennyiség amit teljesíteni lehet. A tárgyak jó részét korábban már tanultam de nem sikerült levizsgázni.

Mérnöki szakon vagyok (erősen műszaki jellegű).



2020. febr. 3. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én eddig nem buktam kreditet, a 30 kötelezőt veszem fel mindig + 1-2 szabadon választható átlaghúzó tárgyat.
2020. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42, BME mérnökinfó. Soha többé nem csinálok ilyet, neked de ajánlom. A 28-30 kredit korrekt, de azzal is lehet szívni, mert volt néhány tárgy aminek a kredit ertékét alulbecsülték szerintem.......
2020. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Előfordul, hogy egy tárgy kreditértékét alulbecsülik, viszont sokszor van az ellenkezője is. Volt pár nagyon laza 5-6 kredites tárgyam és szívtam már 2 kreditessel is. De szerencsére általában azért a kredit tükrözi a tárgy nehézségét. 42 egyébként szép teljesítmény.

Jó lenne “csak” 30-32 kreditet felvenni viszont muszáj lenne haladnom, így több kell most.

2020. febr. 9. 01:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt tök jó, hogy felismerted, hogy eddig szartalnaz egészre és most ez a félév az új kezded és most meg mutatsz mindent... De ha eleve 30 kredit teljesítéshez nincs gyakorlatotod akkor nem hiszem hogy sikerülni fog 38-40..


Inkább előbb 30 kredites félév teljesüljon, aztán emelheted.


Mert azzal amit próbálsz csinálni óriási pofára esést lehet összeszedni...

2020. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt azért nem mondanám, hogy szartam bele, inkább csak a lustaságom és néha egy kis szerencse hiánya miatt maradtam el. Olyan 20 kredit körül szoktam teljesíteni, ha kevésbé lettem volna/lennék lusta akkor a 30 meglehetett volna eddig is. Az eddig elbukott krediteket biztosan nem tudom most egy félév alatt pótolni, az elég necces lenne, de pont azért lenne jó 30 fölött csinálni, hogy legalább valamennyit pótoljak.

Ha most fix 30 krediteket csinálok innentől akkor jelentős csúszásba kerülhetek. Itt már sajnos az ajánlott mennyiség kevés lenne.

2020. febr. 10. 01:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, azért sok sikert...
2020. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37 harmadik félévben, SZE építőmérnöki. Azóta sem értem hogy csináltam, de ilyen félévem már biztos nem lesz mégegy. Most lesz a 8. félévem, előző félévben 20 kreditet teljesítettem, úgy hogy 2 tárgyam nem lett meg. Most 20 kreditet vettem fel, de köztük van a legnehezebb tárgyam, amit már harmadszor veszek fel. Remélem most meglesz minden, mert így talán jobban lesz időm mindenre.
2020. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!