Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZIE vagy EKE? HR (ember...

SZIE vagy EKE? HR (ember erőforrások szak

Figyelt kérdés

SZIE - Szent István Egyetem (Gödöllő)

EKE - Eszterházy Károly Egyetem (Eger)


Mindkettőnél az emberi erőforrások szak érdekelne.

Szerintetek melyik a jobb?



2020. febr. 3. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a SZIE kereskedelem és marketing szakán végeztem. Az EKE-t semmiképpen nem javaslom, egyrészt nem sok jót hallottam róla, másrészt ha Pest megyében szeretnél elhelyezkedni (és valljuk be gazdasági diplomával ott a legegyszerűbb) akkor egy SZIE diploma jobban megéri... az emberi erőrforrás menedzsment a Szent István Egyetemen nem a legnépszerűbb szak, nagyon új, azt hiszem mindössze néhány éve vezették be ezért nem sokan választják, ha jól tudom előző félévben nem is lett meg a létszám amivel a képzés elindul, de ha jól tudom ez a probléma az EKE képzéseken is fennáll. Azt tudom neked javasolni, ha mégsem ragaszkodnál annyira a HR-hez akkor inkább a SZIE-t válaszd és gazdálkodás menedzsment vagy kereskedelem és marketing alapszakot. Ha mindenképpen HR érdekel én a helyedben BGE-t vagy Corvinust választanám.


Saját meglátásom szerint egy gazdálkodás és menedzsment Bsc és egy Vezetés és szervezés Msc (humánerőforrás specializáció) vagy Emberi Erőforrás Tanácsadó MSc-vel lehetnél igazán piacképes ;)

2021. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Már az EKE-re járok és nincs gondom vele. A BGE is az opciók között volt, de Pest helyett jobbnak éreztem Egert, jobban hasonlít a szülővárosomhoz. Az a baj a többi szakkal, hogy én leginkább az emberekkel kapcsolatos része miatt választottam, így egy gazdálkodás és menedzsment-nél nem hiszem, hogy nagyon belemennék. A kereskedelem és marketing szakon pedig nem igazán gondolkoztam. :)

Egyébként igen, nem indult a SZIE-n, de nem bánom.

2021. márc. 7. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Sziaa, jövőre fogok érettségizni, és én is emberi erőforrásokra tervezek menni az EKE-re. Ugyan így vagyok, hogy az emberekkel való foglalkozás miatt mennék arra. Szerinted jó egyetem, vagy nézzek még szét máshol is? Meg azt nem tudom, hogy ezt lehet duálisként csinálni/ vannak munkalehetőségek a közelben?😄
2021. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megkerdezhetem milyen sz EKE-n az emberi eroforrasok? Jol tanitanak? Mennyire nehez a matek, mennyire szivatnak vele?

Koszi

2022. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!