Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hátrány vagy előny a BSc-től...

Hátrány vagy előny a BSc-től eltérő MSc képzés?

Figyelt kérdés
Egy dolog gátol abban hogy eltérő Msc-t végezzek, még pedig hogy nem tudom ezt hogy értékelik a munkaerőpiacon. A BSc szakomnak van ugyanilyen nevű MSc szakja, így tulajdonképpen "teljes" diplomám lehetne ebben a szakmában. Ott van viszont hogy a másik Msc amivel szemezek sok specializációval rendelkezik, jobban eltudnék merülni egy szakterületben. Szerintetek mi előnyösebb?
2020. febr. 5. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ. Van, mikor nagyon jó kombó egy másfajta msc szak, mert a szak msc-s párja csak ismétlés. Pl mérnökinformatikus bsc után sokat nem ad a mérnökinformatikus msc, ellenben ha valaki projektmenedzser vagy scrum master akarna lenni, nagyon jól jöhet egy gazdasági mester. Ha például plc vagy hardverközeli programozás érdekli, akkor pedig a villamosmérnök mesterszakkal jár jobban.

Én sem az alapszakom msc-s párjára mentem, mert pályát akartam váltani némileg és nem érdekelt annyira a bölcsész irány. Az msc-s természettudományos végzettségemnek köszönhetem, hogy felvettek a mostani munkahelyemre normális bérért... Különben valószínűleg mehettem volna hr-esnek meg aktát tologatni. Most meg kutatási-fejlesztési részlegen dolgozom elemzőként.

2020. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző írta!! Meg kell találni a jó kombót és az, hogy mi érdekel téged. Illetve azt is nézni kell , hogy mennyi plussszal kreditet kell teljesítened.
2020. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!