Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Hallgatói Önkormányzat...

A Hallgatói Önkormányzat segíthet az óraütközés ügyében, ha az ügyintézőt nem érdeklik ezek az ügyek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 5. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanárral kell megbeszélni ezeket,neki kell szólni. Amennyiben kötelező órák ütköznek, mindenképp meg kell oldaniuk. Ha úgy van óraütközésed, hogy szabadon választottaddal ütközik a kötelező, senkit sem érdekel, ha már előző félévit újra veszel fel és úgy ütközik, az sem érdekel senkit :D

Viszont ha adott félévre a kötelező tárgyak közül van az ütközés, kötelesek a tanszéken ezt megoldani. Mindenképp szólni kell a tanárnak elsősorban.

2020. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy gyakorlataim ütköznek, de olyan gyakorlatok, amikből csak 1 csoport van(mivel nagyon kevesen vagyunk, és tanárszakon vagyok szóval más szakokról is) szóval nem tudok más időpontban órát felvenni, az egyik tanár nem hajlandó változtatni, a másik benne lenne, de aggasztja hogy az adminisztrátor rosszul állította össze az órákat, és rossz időpontokat adott meg szabadnak, ahova a tanár tehetne órákat, de ez nem az első ilyen eset, sőt konkrétan mindenkinek van ütközése csak az előadásnál még annyira nem gond, de a gyakorlat kötelező. Amikor egy-két csoporttársam bement hozzá ősszel szólni állítolag alpári stílusban elküldte őket, hogy őt ezzel ne zaklassák (mikor elvileg az ő dolga lenne). Így én már nem is merek neki szólni...

Nem tudom már kihez tudnék fordulni, bízok a tanár jóindulatában, aki hajlandó segíteni, viszont ő azt mondta, hogy elsőkörben próbáljam olyanokkal megoldani, akiknek az órarendezésnél beleszólása van a dolgokba... és olyan tanácsot kaptam hogy esetleg a HÖK segít ilyen esetben, de nagyon kétségbeestem már, hogy kinél próbálkozzak... nem tudom hogy az adminisztrátorral mit lehetne kezdeni, egyrészt mert ez a mostani helyzet nekem nagyon fontos, hogy el tudjam intézni, másrészt nagyon nagy stressz a diákoknak és a tanároknak is, hogy minden félévben a szakunkon lévő 4 emberből 4nek ütközik legalább 2 órája...

2020. febr. 6. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, hát így megértem :/ A tanszék esetleg?

Nekem is hisztiztek a szakmai gyakorlat miatt, amit ők írtak elő, nincs külön félév rá, és nem kell nyáron megcsinálni, nincs előírva. És minden óra katalógusos, sokan nem tolerálták.

Nektek gondolom még nehezebb, de ha sokatoknak ez probléma, akkor mindenképp kollektívan kell jelezni, akkor kötelesek rendbe tenni

2020. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy most foglalkoznának-e ezzel, az a baj a többieket annyira nem érdekli, mert inkább előadásaik vannak, nekem van egyedül olyan szakpárom ami tele van gyakorlattal... Én igazából képes lennék bármeddig elmenni, mert nem akarom, hogy már most garantáltan bukjak 1 tantárgyból😔 Csak tényleg az a baj, hogy fogalmamsincs, hogy ilyenkor milyen lehetőségek vannak, vagy nekem mihez van egyáltalán jogom😕
2020. febr. 6. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát kötelesek biztosítani azt, hogy a kötelezőket úgy tudd elvégezni, ahogy a tanrendben van.

Esetleg tanárral nem tudod megbeszélni azt, hogy ne kelljen minden órára bejárnod, hanem felváltva pl? és úgyis vizsgázhass?

2020. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!