Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes most tanári pályát...

Érdemes most tanári pályát választani? Matek-infó

Figyelt kérdés
Egy pályaválasztás előtt álló 18 éves

2020. febr. 5. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Én biztosan nem választanék jelenleg tanári pályát. Viszont ha innovatívnak érzed magad, akkor ráférnek a fiatalok az oktatási rendszerre, főleg matek és info terén, mert az idősebbek már alig értik pl az infot, vagy a matekot sem tartják olyan szinten, hogy felkeltse a diákok érdeklődését.

Nyílván nem a legmegfizetettebb munka, de nem is tragikus viszont bekorlátozza a teret is a munkák tekintetében. De az a lényege a pályaválasztásnak, hogy te is szeresd és jól csináld.

2020. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Esetleg másoddiplomaként könnyú tanári diplomát szerezni?
2020. febr. 5. 21:05
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Tanári 5 éves. Nem előnyös másod diplomára.
2020. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem éri meg.
2020. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Felejtsd el.


Ma már tanítani nem lehet, a tanároknak nincs tisztelete, se semmi.


Jelen állás szerint úgy néz ki, ogy bekamerázzák a tantermeket. Na most képzeld el: egy bekamerázott helységben neked mindent meg kell tenni azért, hogy fenntartsd a rendet, a diák meg megpróbál úgy vegzálni, hogy azt a kamera ne lássa. Közben meg még pár arra fogékonynak meg még tanítanod is kéne.


Mindezt százezerért. És 6 évet kérnek érte az életedből.

Mérlegelj.

2020. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Azt gondolom, pedagógusnak nem azért megy az ember, mert "érdemes".

Nem, nem éri meg, de aki csak ezért választaná, abból nem is lesz jó tanár.

Pedagógusnak azért megy az ember, mert szeretné csinálni, mert úgy érzi, ez az élete. és akkor mindegy, mennyire érdemes, megéri, mert olyat is kap a munkája során, ami pénzben nem kifejezhető.

2020. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen ezzel én is így vagyok csak nem tudom, hogy el tudnám-e kezdeni az önálló életet ennyi fizetésből
2020. febr. 6. 15:11
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló vagyok.


Én tényleg nem lebeszélni akarlak, meg én is gondolkoztam a tanári pályán. Igaz, még nagyon mélyen foglalkoztat, de én magamra nézve már elvetettem.


Említetted a fizetést. Persze nem minden a pénz, és a tanári pálya hivatás, de attól még a csekkeket be kell fizetni, ruházkodni, enni stb kell. És ezt az egészet ugye megelőzi masszív 5-6 év tanulás, és ott is élni, létezni kell. Meg szerintem kemény dió ez a szakpár. Aláírom, aki szeretni annak lehet meg se kottyan, de azért izgalmas vizsgaidőszakot sejtek ilyen szakpárral. Sokan már azt nem bírják.


A döntés a te kezedben van. Igaz, még ki is próbálhatod, fiatal vagy. Otthagyhatsz szakot, illetve folytathatod.

2020. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Itt és most tanárnak lenni nem éri meg, felettem már leírták, miért. De nem kell lemondanod az álmodról, szerencsére a közoktatáson kívül is sok lehetőség van a tanításra.

Ha érdekel és megy a matek és az infó, csinálhatsz egy informatikus vagy matematikus diplomát, így lesz egy piacképes szakmád. Aztán ha továbbra is szeretnél tanítani, elvégezhetsz egy informatika- vagy matektanári mesterképzést, ezekkel ha jól tudom, a felsőoktatásban taníthatsz. Vagy csinálhatsz valami más mesterképzést, aztán doktorálhatsz. Ekkor a doktori alatt és utána is kötelező lesz tanítanod az egyetemen.

Az okj-s és egyéb tanfolyamokban nem vagyok otthon, de szerintem ott is taníthatsz.

+1 szerintem tök jó alternatíva, ha infós diplomát szerzel, és utána valami oktatással kapcsolatos munkában veszel részt, pl. oktatóprogramokat fejlesztesz, vagy akár te magad is létrehozhatsz valami újat a témában :)

Illetve már az alapképzés alatt is lehet demonstrátorkodni, ami azt jelenti, hogy alsóbb éveseknek te tartasz gyakorlatot/labort, már ott is kiélheted magad (legalábbis a BME-n így van).

2020. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő fizetés 25 évesen 130 ezer tanárként. Bp-en garzon is 120 plusz rezsi és akkor még nem is ettél. Nullára sem jössz ki vele. Konkrétan ha nem támogatnak otthonról akkor ebből nem tartod el magad, éhenhalsz. Ny Mon egy 20-ássák talán meg kevesebb a lakhatás de ahhoz sem elég ennyi. Nullára nem jössz ki de akkor mellette meg kezdj el gyűjtögetni 30 milliós saját lakásra? Nevetséges
2020. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!