Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szakos tanárnak...

Biológia szakos tanárnak készülök és felmerült bennem a kérdés, hogy az új NAT bevezetésével, amiben az ún. Science tantárgy szerepel el tudok-e helyezkedni ha végzek az egyetemen?

Figyelt kérdés
Olvastam egyfajta továbbképzésről, de akkor most feleslegesen járok egyetemre? Nekem az álmom a biológia tudás átadása, hogy az emberek megszeressék és észrevegyék, hogy milyen hasznos a biológia, a tudás amit megszerez órán valaki, de most konkrétan a célomból semmi nem lesz, amiért jelentkeztem erre a pályára. De legalább lesz valami értelme azon kívül, hogy imádom a biológiát megszerezni ezt a diplomát?

2020. febr. 6. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

A NAT jelenlegi formájában véleményem szerint nem szolgálja a jövő nemzedék érdekeit. Persze biztosan vannak akik erről más véleményen vannak. Nincs tisztázva, hogy az általad említett tantárgyat milyen szakos diplomával lehet tanítani.

A helyzet nem rózsás ezért nem javaslom, hogy biológia tanárnak tanulj 5+1 évig. Jobban jársz valamilyen biológia alapszakos diplomával. A kezdő fizetés különbsége 100+ ezerben mérhető. A diákok sokat szemétkedhetnek a tanárokkal (nagykátai eset) és a társadalmi megbecsültségről még nem is beszéltünk.

2020. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Ha mindenképpen biológia szakos akarsz lenni, akkor a másik tárgyad/mert csak 2 szakos tanárképzés van alap esetben/ feltétlen valamelyik kötelező érettségi tárgy legyen. legjobb lenne a matek vagy egy nyelv/ A biológiával elhelyezkedni sem nagyon lehet, pláne hogy az óraszám is kevés amit tanítani tud-
2020. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A másik szakom szerencsére kötelező tantárgy, azzal nincs is baj ilyen téren, de sokkal inkább a biológia miatt akartam tanár lenni, és már az egyetemen vagyok, nem szívesen váltanék már egyetemet, viszont a biológia miatt választottam ezt a hivatást, a másik tárgy csak azért van, hogy tuti eltudjak helyezkedni mindenhol.

De most ez így eléggé elvette a kedvemet, hogy lehet nem is taníthatom azt, amit szeretek, és igazából a sok-sok egyetemi tantárgy, a sok tanulás hiába van a munkám szempontjából... nem tudom lesz-e változás esetleg... vagy mennyi iskolában marad meg a biológia, de reménykedem...

2020. febr. 7. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs "Science" tantárgy. Az az angolszász országokban van.


A 2020. évi 17. számában ( [link] ) megjelent 5/2020. (I. 31.) Korm. rendelet szerint:

* lesz "Környezetismeret" tantárgy 3-4. osztályban

* lesz "Természettudomány" tantárgy 5-6. osztályban

* választhatóan oktatható "Természettudomány" tantárgy 7-8. osztályban VAGY tanítható helyette külön-külön kémia/fizika/biológia/földrajz:

"A természettudomány tantárgyak a 7–8. évfolyamon diszciplináris bontásban vagy egy integrált

természettudomány tantárgy moduljaiként is oktathatók. Diszciplináris bontás esetében az egyes tantárgyak heti

3-3 órában taníthatók a két évfolyamra vetítve. A fizika, kémia, biológia tantárgyak óraszámait a kerettantervek

szabályozzák."

* középiskolában:

"Gimnáziumokban a 9–10. évfolyamon diszciplináris bontásban folyik a természettudományi

tantárgyak tanulása, tanítása. A természettudományi tantárgyak emelt óraszámban 11–12. évfolyamon

folytathatók."

Forrás: Magyar közlöny 2020. évi 17. szám, 299. oldal.


Tehát a biológia tantárgy nem szűnik meg.

2020. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha ezt most jól értelmezem, akkor felsőben lesz ez az új mindent egybe tantárgy választható és gimnáziumokban pedig marad ugyanúgy külön?
2020. febr. 7. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha biológiatanár szeretnél lenni, szerintem bátran tedd azt, mivel az összes természettudományos tárgyból már most brutális hiány van (no meg a nyelvtanárokból). Ne foglalkozz a NAT-ban írtakkal, mivel lila gőze nincs senkinek, hogy mi lesz így. Ez a komplex természettudományos tárgy is azért merült fel, mert így oldaná meg pártunk a tanárhiányt e téren.

Ajánlom az alábbi cikket, ez a valóság:

[link]

2020. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!