Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinuson nehéz hozni normáli...

Corvinuson nehéz hozni normális tanulással a 3.8-as éves átlagot?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ez alatt kiraknak az államiról (ami már nem állami, hanem Corvinus ösztöndíj (?) ).
2020. febr. 6. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Függ attól, hogy milyen szak, és mi számít normális tanulásnak.
2020. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gazdasági szakok / de inkább gazdaságinformatika. Normális tanulást nyílván úgy értettem, hogy amit kell azt gyakorlom, megtanulom (1-2 óra naponta gondolom elég)
2020. febr. 6. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehet hozni ezt az átlagot. Nyilván a képességeidtől is függ, ha jó vagy matekból akkor sokkal egyszerűbb. Mert azért az analízisen, statisztikán, mikro/makroökonómián át kell verekedni magad, és ezek szoktak a nehezebb tárgyak lenni. Nekem ezzel szerencsére nem volt gondom mert elit gimiben jártam matek szakra. De én 4.4-4.8 körüli átlagot hoztam eddig a 3 félév alatt. (gazdmenes vagyok) Az órarend is viszonylag laza, nekem mindig volt 1-2 szabadnapom, igaz 1-2 előadás kihagyásával amik olyan időpontban voltak hogy nem akartam miattuk 2 órát utazni. Ha folyamatosan tanulsz (márpedig erre lesz időd), akkor szerintem simán meglesz ez. Én leginkább csak zh-k/vizsgák előtt szoktam. De ha gyengébb képességű lennék, akkor is minimum egy 4-es átlagot simán elvárnék magamtól.
2020. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) Sokat segített.
2020. febr. 7. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3,8-as átlag egyedül a K karos szakokon jelent érdemi követelményt, a G karon ez a lélektani határ a diákok összességét nézve 4,0 és 4,1 környékén lehet.

Nekem 3,7 volt az első átlagom, matek és mikro kettessel, de a végére már 4,8-4,9 között vagyok, hiszen az első 3 félévben vannak a nehezebb tárgyak.

2020. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!