Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Plagizálásnak számít, ha...

Plagizálásnak számít, ha találtam az enyémhez hasonló szakdolgozatot, és bizonyos fejezetek esetében építek az ott leírtakra?

Figyelt kérdés
Magyarán fogalmazva: találtam egy olyan szakdolgozatot, amely részben hasonló témát tárgyal, mint az én szakdogám. Elég gondosan meg lett írva, jók a források, és a megközelítés is releváns. Szerintetek lehet abból gond, ha én is ezeknek a szerzőknek a kutatásait használom fel, mint ez az illető, illetve a téma jellegéből kifolyólag hasonlít a struktúra is valamelyest? Szóval nem ctrl C ctrl V-re gondoltam, hanem egy más valaki által felkutatott ugyanazon szerzők hivatkozására.

2020. febr. 8. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:
76%
Ha te is elolvasod (legalabb absztrakt, bevezeto szinten) a hivatkozott forrasokat, akkor nem gond.
2020. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!