Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges egyetem (? )

Önköltséges egyetem (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ugye a tavalyi évben behoztak egy olyan rendeletet, hogy idéntől felvételi követelmény lesz a legalább egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga. (Ha jól emlékszek)


Kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy ez csak az államilag támogatott szakokat foglalja magában, vagy az önköltségesre is érvényes?


Tehát tegyük fel nekem nincs se emelt szintű érettségim se nyelvvizsgám, viszont hajlandó lennék fizetni a felsőoktatásért, ezekkel a feltételekkel amikkel rendelkezek felvennének/ pontosabban felvehetnének fizetősre?


Előre is köszi a válaszokat!



2020. febr. 9. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:
(+): Ha számít valamit a programtervezői informatikus alapképzési szak ami elsősorban érdekelne.
2020. febr. 9. 20:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól rémlik, végül a nyelvvizsga nem lett feltétel. De az emelt érettségi önköltségesre is kell.
2020. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Párhuzamosan közben én is keresgélem mi hogy van, mondjuk hogy mindenhol csűrik csavarják a dolgot elég nehéz tényeket kibogarászni :D


Most a felvi-n találtam egy olyan oldalt ahol azt írják az alapképzésre és az osztatlan mesterképzésre (fogalmam sincs az mi) nem kell nyelvvizsga, viszont kell legalább egy emelt szintű érettségi ahogy fentebb is le lett írva.


Gondolom akkor a fizetősre is érvényes. Viszont akkor itt is jönne a másik, ebből adódó kérdés:


Elvileg 40 ezer körül van az emelt szintű érettségi díja abban a középsuliban ahová jártam. Ugye ennek az időszaka olyan május környékén van ahogy emlékszek. Viszont a jelentkezési határidő az egyetemre meg február 15 (pótfelvételi meg azt hiszem július).


Most akkor ha beadom a jelentkezésem így emelt érettségi nélkül, és az érettségi időszak alatt lerakom akkor nem fognak problémázni rajta?

2020. febr. 9. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nem kötelező.

Ha felsőoktatási szakképzést választasz akkor az emelt sem kötelező.

Viszont még van egy-két kivétel amikor nem kötelező az emelt. Ennek jobb ha utána nézel eduline-on :)

2020. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az érettségi időszak végéig kell meglennie az emeltnek - gondolj bele, aki idén 12. osztályos, annak esélye sincs, hogy jelentkezéskor kezében legyen a bizonyítvány (a csekély arányú előrehozott érettségit leszámítva). Szóval nyugi, bőven jó vagy a májusi-júniusi érettségivel!


Egy emelt viszont kötelező, és mindenképpen olyan tárgyból kell letenned, ami az adott szakon elfogadott.

2020. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A felvételi jelentkezés határideje február 15, de az érettségire jelentkezés határideje is

És majd az érettségi időszakban megcsinálod az emeltet

2020. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!