Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátással...

Turizmus-vendéglátással milyen munkát kaphatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régi álmom, hogy ezen a szakon tanuljak, viszont mostanában elég sok negatívumot hallok róla. Például, hogy agyondolgoztatják az alkalmazottakat, kevés fizetést kapnak, és amúgy is túltelített a piac.

Nektek mik a tapasztalataitok? Szerintetek milyen munkakörben tudnék elhelyezkedni, ha végül e mellett a szak mellett döntenék?



2020. febr. 10. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Gyorsétteremben el tudsz helyezkedni, vagy ha ügyes vagy, talán felvesznek pincérnek egy normális étterembe.
2020. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos megeshet, amit az első válaszoló írt, de abszolút nem törvényszerű. Sok múlik a szerencsén. Én turizmus-vendéglátásban dolgozom, anno még egy sima érettségivel is felvettek egy 5*-os luxushotelbe recepciósnak. Turizmus-vendéglátáson vagyok egyetemen is. Rengeteg ismerősöm végezte ezt az alapképzést, és kikerült közülük sales igazgató, étteremtulajdonos, rendezvényszervező, hoteligazgató, HR igazgató, bártulajdonos stb., hozzáteszem, legtöbbjük nem végzett mesterképzést, és mégis képesek voltak vezetői pozíciókra szert tenni (!).

A piac tény, hogy túltelített, de a turizmus mindig menni fog, ergo mindig fognak kelleni szakemberek. Az agyondolgoztatás akkor áll fenn, ha nagyon kulimunkát végzel, pl. felszolgáló vagy. Munkahelytől is függ, vannak helyek, ahol nem dolgoztatják szét az embereket, szóval meg kell keresni az ideálisat. A kevés fizetés nem teljesen igaz... Óriási pénzek vannak a turizmusban, ismétlem, ha jó helyre mész dolgozni, egy hónap alatt 3 havi átlagfizetést is hazavihetsz. Van olyan ismerősöm, aki 1 misit megkeres havonta, sima turizmus alapdiplomával addig mocorgott és kereste a lehetőségeket, amíg pozícióba nem került.

A fentebb írt munkakörökben pl. el tudnál helyezkedni vele.

Én azt mondom, ha ezt szeretnéd, csináld és ne befolyásoljon, ki mit mond! Én is féltem, hogy jajj büfészak meg rossz döntés, de cseppet sem bántam meg.

2020. márc. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!