Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinuson a pénzügy-számvitel...

Corvinuson a pénzügy-számvitel vagy a nemzetközi gazdálkodás (angolul) szakot válasszam inkább, ha majdan menedzsment tanácsadóként szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 10. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A tanácsadók sztenderd végzettsége a gazdálkodás és menedzsment (angolul business administration, németül BWL = Betriebswirtschaftslehre). De manapság nagyon futnak az informatikai témák, szóval megkockáztatnék egy gazdinfót is. A psz sem rossz.
2020. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként szerintem a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző osztatlan a legütősebb képzés erre (is), követi az alkalmazott közgazdaságtan. Minél erősebb elméleti alapjaid vannak, annál jobb tanácsadó leszel (szerintem).


De még egyszer: a kollégáim 90%-a BWL-t (gazdmen) végzett. Tanácsadók között dolgozom.

2020. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A KTK-s szakoknál nem jelent hátrányt az üzleti tantárgyak majdnem teljes hiánya?
2020. febr. 14. 06:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik üzleti tárgyra gondolsz pontosan, de van vállalatgazdaságtan, számvitel, pénzügy, vezetői számvitel – pont elég ahhoz, hogy gyakorlatilag bármely érdekesebb állást betölts vele. Nehogy azt hidd, hogy a többiek egyetemen tanulják meg az üzleti alapokat – erre való a munkahely.
2020. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A K karos szakoknál nincs vezetői számvitel, sőt egy-két másik tárgy is kimarad, amely hasznos lehet. Én azt mondanám, hogy pénzügy és számvitelt végezz, ugyanis hazánkban a bankszektor adja a menedzsment tanácsadás lényegét.
2021. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!