Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a mérnökinformatikus...

Milyen a mérnökinformatikus asszisztens felsőoktatási szakképesítés? (FOKSZ)

Figyelt kérdés

Székesfehérvárra az Óbudai egyetemre adtam be a jelentkezésem, de nem tudom hogy jól döntöttem-e.

Valaki azt mondja, hogy nem tanítanak semmit, nem éri meg, így elbizonytalanodtam.

Tudna valaki mondani pár szót az oktatásról? Mennyire nehéz a matek, infó ilyesmi. Egyébként infóból érettségizek.

És jól el lehet helyezkedni ebben a szakmában? Ha igen mennyi a kezdő fizetés kb.?

18/lány



2020. febr. 12. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne menj Foszkra, mert csak a féléveid húzza le, meg majd egy rakás marhaságot fogsz tanulni.

Aztán ezeket be se tudod majd számítani.

2020. febr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kamuszak. Vagy menjél rendes mérnökinfóra BSc-re vagy valami másra de foszkra semmi esetre se.
2020. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De miért? Nem akarom elhinni, hogy 2 év alatt semmit se tanítanak. Azért az alapokat csak elmondják, nem baj ha a többit nekem kell gyakorolnom, az menni fog.

De a 2 év alatt semmi programozás, informatika ismeretek semmit nem tanul az ember? Azért szerintem nem feleslegesen indítják a képzést.

2020. febr. 13. 00:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanítanak, de OKJ.

Hosszútávon jobb a diploma.

2020. febr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már lejárt a jelentkezési határidő, de azért leírom a tapasztalataim.

Mérnök informatikus (rendszergazda) foszkon végeztem.

Az túlzás, hogy nem ér semmit és nem tanítanak semmire.

Ha be kellene sorolni "erősség" szerint, akkor az OKJ felett és a BSC diploma között áll. Egyébként középfokú végzettséget ad, felsőfokút csak diplomával lehet szerezni.


A tárgyak nagy része ugyanaz, mint alapszakon. Ráadásul mi együtt is tanultunk az alapszakosokkal (1-2 tárgy kivételével). Bizonyos esetekben volt könnyítés: X tárgy alapszakosoknak vizsgás volt, nekünk csak gyak jegyes. Nem sorolom fel milyen tárgyaink voltak (adott intézmény honlapján utána tudsz nézni).

Én ajánlanám a FOSZK-ot azoknak, akiknek nem sikerült jól az érettségi, és rendes bsc-re nem tudnak bejutni... nem kell 1 évet halasztani. FOSZKos kreditek 75%-át beszámítják.

Hogy ha van lehetőség, akkor egyből alapszakra kell menni!


Amennyiben nem szeretne valaki diplomát, akkor is jó lehet a foszk. Ebben az esetben többet le kell tenni az asztalra, mert a munkaerő piacon többet ér a diploma értelemszerűen.

Én a képzés mellett letettem egy cisco ccna vizsgát is. Hobbi szinten is gyakoroltam a különböző szerverek és hálózati eszközök konfigurálását. Ennek az lett az eredménye, hogy felvettek egy olyan pozícióba, ahova felsőfokú végzettség lett volna az elvárt. Később elmondták, hogy azért választottak engem, mert többet tudtam a témában, mint a diplomás jelentkezők, így meggyőztem őket. A ciscos papírom is tetszett nekik, hiába van már szinte mindenkinek.

Szóval ha értesz valamihez, akkor foszkal is eltudsz helyezkedni. De diploma ajánlott ebben a szakmában, én jelenleg levelezőn fogom megszerezni.

2020. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5ös válaszoló. Erről írnál nekem bővebben? Írtam privátban. Ugyanebben a helyzetben vagyok. Köszönöm!


"Én ajánlanám a FOSZK-ot azoknak, akiknek nem sikerült jól az érettségi, és rendes bsc-re nem tudnak bejutni... nem kell 1 évet halasztani. FOSZKos kreditek 75%-át beszámítják."

2021. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!