Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MSc. Diplomával lehet egyeteme...

I.B.T. kérdése:

MSc. Diplomával lehet egyetemen óraadó tanárként tevékenykedni?

Figyelt kérdés
Főállás mellett gondoltam valami hasonlóra fizetéskiegészítésként. Szinte minden tanárom, mikor még tanultam panaszkodott arról, hogy le vannak terhelve. Gondoltam rákérdezek itt, hogy érdemes-e ezzel a kéréssel bemennem a volt egyetememre. Jogilag lehetséges-e?

2020. febr. 13. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért itt kérdezed. Most a GYK-n akarsz órát adni, vagy valamelyik egyetemen? Ott kell érdeklődni, ahol dolgozni akarsz. Amúgy egyetemi óraadóként sokkal nem fogod bővíteni a kereseted.
2020. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, de az adott intézménynél érdeklődj.

Nálunk volt olyan tanár, akinek mérnök informatikus végzettsége volt (sima bsc). Hálózati mérnökként dolgozott egy internetszolgáltatónál, de megunta és elkezdett az egyetemen tanítani. Azt mondta, hogy az előző fizujához képest vicc amit keres. Viszont a munka sokkal lazább, szabadideje sok lett (szóval neki megérte).

2020. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp utána fogok érdeklődni mert alapvetően tetszik a tanári szakma de jelenleg nem ezzel foglalkozom . Úgy hallottam hogy külső óraadók leadott 45 percekért kapnak 2000-2500 forintot.
2020. febr. 13. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Még msc nélkül is, sőt még bsc nélkül is. Sokan vannak akik még az alapképzést csinálják, de tanársegédként felveszik őket, úgy hogy még ő is oda jár.


Aztán, utána köthet még szerződést az intézménnyel, hogy ott marad tanítani, közbe az msc-t csinálja és a költségeket, tandíj stb az intézmény fizeti, de ha végzett egy ideig még ott kell maradnia.


Nálunk több ilyen is volt.


Szóval a válasz: Lehet!

2020. febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!