Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésnél való jelentkez...

Mesterképzésnél való jelentkezést, ezt hogy kell érteni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Na most a mesterképzések általában 2 évesek. És minden mesterszaknál fel van sorolva, hogy ezt és ezt az alapszakot fogadják el teljes kreditbeszámítással.


De van ez a kitétel más tárgyaknál:

" 4.2. A 9.4. pontban meghatározott ismeretkörökben szerzett kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési vagy mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. "


Szóval ha jól értem lehet jelentkezni olyan alapszakkal is, amiben nem minden kreditet fogadnak el? Vagy rosszul értem?


És ha így van, akkor ilyenkor mi a helyzet? A mesterképzés 2 éve alatt teljesítenem kell a hiányzó krediteket? Ilyenkor nő a képzési idő, vagy marad 2?


Bocsi, ha hülyeséget beszélek... :)



2020. febr. 13. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól érted, általában x számú kreditnek kell meglennie bizonyos szakterületről, és úgy érvényes a jelentkezés. A képzés marad 2 éves, de közben teljesítened kell a hiányzó krediteket.
2020. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a tantervet el kell kerni az alapszak to-jától és el kell küldeni az új szak to-jának, ők meg megállapítják hogy miket kell pótolni. Nálam például 2 félév volt rá hogy ezt megcsinaljam, 5 tárgyat kellett. Felvettem mind egyszrre mert pl. olyat kellett pótolnom, hogy élelmiszermikrobiológia, mindezt úgy, gogy biológus vagyok. Gyakorlatilag többet tudtam, mint maga a tanár, de sebaj
2020. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én jelenleg szociálpedagógiát tanulok, és Közép-Európa tanulmányokkal szemezek.


Szerintetek ilyen tárgyakkal van esélyem bekerülni? - Majd.

2020. febr. 13. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!