Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katolikusként nem érettségizhe...

Katolikusként nem érettségizhetek evangélikus hittanból?

Figyelt kérdés

6 évfolyamos evangélikus gimnáziumba járok, de katolikus vagyok. 7-8. osztályban volt külön katolikus hittanóránk, de 9.-től csak evangélikus hittan van. Ezen az órán az evangélikus hittan érettségihez dolgozzuk ki a tételeket, mert páran abból akarnak menni 5. tárgyként. Mivel ahová én akarok menni bármi lehet 5. tárgy, úgy gondoltam, hogy én is elmegyek evangélikus hittanból, mivel tök teljesíthetőnek tűnik. Mikor a hitoktató egyik órán megkérdezte hogy jövőre ki akar érettségizni és én is feltettem a kezem, azt mondta, hogy én nem mehetek, mert én katolikusnak vagyok keresztelve.

De ez az érettségin nem mindegy? Vagy a jelentkezésnél ezt komolyan kérdezik? Én nem találtam ilyen kitételt.



2020. febr. 17. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget beszélt, érettségizhetsz evangélikus hittanból.
2020. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

De, mindegy. Ezért nem kell papoknak és hitoktatóknak hinni, nekik mindenki alsóbbrendű, aki nem az ő vallásukon van.

De az is lehet, hogy a hitoktató soha életében nem találkozott még az érettségi vizsgaszabályzattal, és azt hiszi, hogy beleszólhat.

Nem szólhat bele. Ha megvan minden év végi osztályzatod, ami elő van írva az iskolában, akkor vizsgázhatsz. A hitoktatónak, legalábbis az érettségin, semmi köze senkinek a vallásához, csak hogy el tudja-e mondani a kihúzott tételt.

2020. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Ezt olvasgassa a tisztelt hitoktató, hogy okosabb legyen:

[link]

2020. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan le lehet pontozni az igaz választ, ha fáj valakinek.
2020. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!