Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyakorlati jegyes tantárgyból...

Gyakorlati jegyes tantárgyból van aláírás?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetem, ha számít. TVSZ-ből nem derült ki számomra.
2020. febr. 17. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy az istenbe ne lenne, minden tárgynál van aláírás..
2020. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, hát akkor jó hülye vagy, mert pl. olyan tárgyakból amikből nincs gyakorlat nincs is aláírás. Lehetőleg értelmesebb emberek válaszoljanak. :)
2020. febr. 17. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati jegynél, jegyet kapsz és nem aláírást.


Aláírást olyan tárgyaknál kapsz, ami kollokvium vagy 0 kredites tárgy.

2020. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm!
2020. febr. 17. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

vagy éppen mindenhol kell aláírás.

ha gyakorlati jegy, ha nem.

például nálunk (Semmelweis ETK) mindenből kell aláírást szerezni, különben nem lehet pl. vizsgázni menni.

úgyhogy egyetem függő, kérdezz meg egy felsőbb évest ha itt nem lesz debreceni.

2020. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindenből kell aláírás. Az aláírás jelzi azt, hogy az osztályozhatóság (akár gyakjegy, akár vizsga) feltételeit teljesítette a hallgató.
2020. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Aláírás lényege: Tejesítetted azokat a követelményeket, hogy vizsgázhass. Ha van aláírásod akkor már bármely félévben felveheted csak vizsga kurzusként, így csak vizsgázni kell, ha előtte nem sikerült persze.


A gyakorlati jegyes kurzusuknál értelemszerűen nincs vizsga, tehát jegyet kapsz. Szóval aláírás nincs. Több kimenetel van:


1. Megbuksz. Ilyenkor újra fel kell venned, mert csak gyakjegyes, ergo nincs vizsga belőle.


2. Átmész. Jegyet írnak be. Persze az is szerepel, hogy "Aláírva jegy: 5 pl." De itt az Aláírásnak nincs értelme.


3. Kihiányzod: Ilyenkor: Nem teljesített kerül beírásra. Újra fel kell venni.



Tehát érdemben: Az aláírás csak kollokvium miatt fontos.



Nem tudom van-e még olyan, egyetem ahol az indexel kell rohangálni és beírogatni, aláírni, de ha van akkor a gyakjegyest is aláírják, hiszen kell az oktató aláírása. Ha már csak elektronikus, akkor nincs különösebb értelme neki.

2020. febr. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!