Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miltonon a szociológia...

A Miltonon a szociológia tényleg olyan rossz lenne, mint ahogy az egyetemet mondják?

Figyelt kérdés

2020. febr. 21. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
15%

Nem olyan rossz.


Nota bene, csak Magyarországon van ez a sznobizmus, fikázás, hogy a világranglistán 1001+ helyen álló (!!) egyetemek (BME, Corvinus és a többiek, forrás:

Corvinus, 1001+ hely, [link]

BME, 1001+ hely, [link]

... úgy fikázzák a többi kis magyar egyetemet, mintha a Columbiára vagy Oxfordba járnának.


Németország például sokkal normálisabb hely ebből a szempontból (is), sokkal több egyetem van, de még a táv-főiskolákat se fikázza senki. Csak itthon, a kis magyar poshadt lábvízben folyik ez, hogy az 1001+ helyen lévő középsz@r magyar egyetemek hallgatói fikázzák a kisebb intézményeket.


Visszatérve. Teljesen jó a Milton. Fiatal egyetem, plusz nemrégen volt tulajdonosváltás, járj nyugodtan.


Ami meg a szociológiát illeti: Magyarország legalulértékeltebb tudománya. Pedig borzasztóan fontos tudomány nem csak a társadalompolitikában, hanem az üzletben is (trendkutatás, piackutatás, társadalmi trendek stb.), csak egyszerűen a magyar társadalom nem lát tovább az informatikus mérnöknél meg gazdálkodás és menedzsmentnél.


Hogy mást ne mondjak: fejlettebb országokban (Svédország, Németország stb.) már 20 éve volt webdesign szak, itthon még mindig nincs, csak egy helyen. Fullra elavult a képzési struktúránk, az oktatási módszereink, iszonyúan vackok a magyar egyetemi jegyzetek. Bármilyen német tanyasi fernhochschule köröket ver rá a magyar "elit" egyetemek színvonalára.


Szóval mit is kérdeztél, milyen a Milton?

2020. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

A Miltonnal nincs tapasztalatom, de a szociológiát gondold meg.

Az Eltén végeztem, régi 5 éves teljes értékű szak, "keresett" szakirány, neves tanárok, jó eredmény.

Ehhez képest egy ideig munkanélküli hülye cocológus voltam, igazán idevágó munkát nem is találtam, most közalkalmazott vagyok majdnem minimálbérért.

Valakinek bejön valakinek nem, nem lehet mindenki Donáth Anna.

Magyarországon ezzel a szakkal nem lehet elhelyezkedni, a többség legalja büfé-ruhatárnak gondolja. Valóban vannak érdekes részei, hasznos részei - csak a társadalom mást gondol. A piackutatás leginkább nettó f..szság, környezetvédelemről és fenntarthatóságról az a véleménye az egyszeri magyarnak, mint Donald Trumpnak.

2020. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!