Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta hívjàk az osztàst, ,...

Mióta hívjàk az osztàst, , bennfoglasàsnak”?

Figyelt kérdés

Oda jött hozam a kisfiam, hogy ő nem érti a bennfoglalàst. Nèzek rà èrtetlen arcal, hogy az mi a fene. Odaadta nekem a könyvèt ès làttam, hogy az osztàst tanuljàk. Mondom neki, hogy ezt osztàsnak hívjàk. Kiderült, hogy ő ezt a szót nem is ismeri. Belenèztem a könyvèbe ès làttam, hogy a címnek is ez van adva. Kèrdezem a felesègemet, mondtam, hogy ezt a szót mèg ő sem hallotta, pedig ő kèsőbb volt alsós, mint èn.

Ma màr îgy hívjàk az osztàst?



2020. febr. 23. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem!

Két külön dolog.

Olvass utána.

2020. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lilee2005 válasza:
75%

Valóban nem ugyanaz. A bennfoglalás az osztás egyik fajtája.


A bennfoglalás is osztás, de egész szám lesz az eredmény. 3/3=1


Az osztás eredménye meg bármely valós szám lehet: 3/2=1,5

2020. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ilyenről mèg közèpiskolàban sem tanultam. Azt tanultam, hogy van az amikor egèsz számra jön ki, valamikor meg tört lesz belőle.
2020. febr. 23. 19:55
 4/15 anonim ***** válasza:

"Ilyenről mèg közèpiskolàban sem tanultam"

Az általános iskola alsóban tanulják.

Bármennyire is le lett pontozva az első, nem ugyanaz, mint az osztás.

Lehet rajta vitatkozni, de a gyerek fog kettest kapni, ha a szülő nem érti a különbséget.

2020. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Èn azt értem, hogy van a kettő között külömbsèg csak azt nem értem hogy ezt most miert kezdtèk el így tanítani, mert mi annó nem így tanultuk.
2020. febr. 23. 20:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezd, én se így tanultam.
2020. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig bennfoglalónak mondtuk 1-2 osztályban hogy most a 3-as bennfoglaló tablábol fogunk felelni. Az okát én sem tudtam de akkor valóban az lehet amit említettek mar hogy itt egesz számok lesznek a végeredmények, de mar 3-4.-ben amikor a törteket tanultuk már osztásnak hívtuk.
2020. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mióta van így, de én 2007ben kezdtem az első osztályt, amikor én tanultan ezt másodikban, már bennfoglalás volt.
2020. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a bennfoglalást ti maradékos osztás néven tanultátok, de ettől még maga a megnevezés egyáltalán nem újkeletű.

Az is igaz, hogy alsóban tanítják, és utána nem nagyon kerül elő ez a megnevezés.

2020. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az osztás lényegében részekre osztás, a bennfoglalás meg az, ami a neve.

Nem ugyanaz, hogy 20-at 5 felé osztok, vagy 20-at 5-ös csoportokra osztok. Pedig az eredmény ugye egyezik. Az osztás jele /, a bennfoglalásé :

A gyereknek értenie kell a különbséget, mert amikor fel kell írnia fordítva a feladatot, nem mi9ndegy, hogy 4x5, vagy 5x4 a megoldás.

Később már nincs jelentőssége, de az alapokhoz muszáj.

2020. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!